37
41
WYSOKA WYGRANA MŁODZIKÓW AKADEMII!
2014-09-02 20:06:16

W niedzielę 31 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie zainaugurowali rozgrywki w Lidze Młodzików zawodnicy dwóch grajewskich zespołów Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Derby naszego miasta wygrał zespół Akademii aż 7:2!

Tak wysoka wygrana jest dużą niespodzianką – zespół Akademii powstał znacznie później niż drużyna istniejąca w MOSiR. Na dodatek w zespole trenowanym przez Piotra Wierzbickiego grało pięciu zawodników z rocznika 2002, będącego najstarszym rocznikiem w kategorii Młodzików. Zespół trenera Kamila Randzio tworzą zawodnicy urodzeni w 2003 i 2004 roku. Zgłaszając zespół Akademii do sezonu 2014/2015 w Podlaskiej Lidze Młodzików mieliśmy pewne obawy o to jak będą sobie radzili nasi wychowankowie w konfrontacji ze starszymi o rok zawodnikami. Zwłaszcza, że w tym wieku rok różnicy potrafi znaczyć wiele. Okazało się, że w meczu z drugim grajewskim zespołem, który występuje w Lidze Młodzików już drugi sezon podopieczni Kamila Randzio od początku spotkania zdominowali rywali. Pomysłowe akcje, strzały i spore umiejętności piłkarskie były po stronie zespołu Akademii. Efektem dobrej gry zespołu było zdobycie 4 bramek w pierwszej połowie spotkania. W drugiej połowie zawodnicy Akademii nie wykorzystali wielu sytuacji bramkowych a ich ambitni rywale zdobyli dwa gole. Akademia zdobyła ich po przerwie trzy i mecz zakończył się hokejowym wynikiem 7:2.

31.08.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MOSiR Grajewo 7:2 (4:0)

Bramki: Jakub Drozdowski (rzut wolny), Piotr Głębocki (trzy), Kacper Śleszyński, Filip Chmielewski, Michał Łajewski – Dawid Gilejko, Patryk Olszewski

WARMIA: Bartłomiej Szymanowski – Krzysztof Kindeusz, Jakub Drozdowski, Kacper Niebrzydowski – Michał Łajewski, Filip Chmielewski, Igor Duchnowski – Dawid Gutowski, Piotr Głębocki

Grali także: Dawid Piaszczyński – Jakub Organek, Wiktor Wencek, Jakub Gosiewski, Arkadiusz Mazurek, Kacper Śleszyński, Dominik Górski, Kacper Podbereski, Eryk Klonowski

MOSiR: Mateusz Szumowski – Brajan Szreder, Dawid Gilejko, Patryk Olszewski – Łukasz Marczykowski, Marcin Łobacz, Mateusz Wołyniec, Hubert Grabowski, Michał Jarmutowski

Grali także: Dawid Nitupski - Łukasz Szymanowski

W następnej kolejce zespół trenera Kamila Randzio zmierzy się na wyjeździe z Akademią Piłkarską WIGRY Suwałki. W Grajewie zespół młodzików naszej Akademii zagra w niedzielę 14 września o godzinie 12:00 z WISSĄ Szczuczyn.

Autor: Janusz Szumowski

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-52-91-255-225.compute-1.amazonaws.com