37
41
Cenny remis Warmii
2015-04-08 14:41:22

Po dobrym, stojącym na niezłym poziomie meczu WARMIA Grajewo zremisowała w Wielką Sobotę z rezerwami białostockiej JAGIELLONII 1:1. Goście pojawili się w Grajewie w całkiem mocnym składzie. W meczowej 18-tce znalazło się aż 11 zawodników zgłoszonych do rozgrywek Ekstraklasy (Rosa, Pawlik, Augustyniak, Straus, Prusaczyk, Sawicki, Malinowski, Pawłowski, Świderski i Romanchuk).

O sile składu JAGIELLONII najlepiej świadczy to, że aż czterech z wymienionych zawodników znalazło się w kadrze pierwszego zespołu „Jagi” na poniedziałkowy mecz z WISŁĄ Kraków (Augustyniak, Sawicki, Świderski i Romanchuk).

Po niemrawym początku spotkania w pierwszej połowie kibice mieli okazję obejrzeć emocjonujący, dobry mecz w którym do przerwy to WARMIA miała więcej okazji do zdobycia gola i zasłużenie prowadziła 1:0 po bramce Dzierzgowskiego, który w 21 minucie sprytnym strzałem pokonał Rosę. W drugiej połowie do głosu doszli białostoczanie, którzy po przerwie ostro ruszyli do ataku i wyrównali po przepięknym strzale Karola Świderskiego w 51 minucie. Do końca spotkania oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, ale żadnemu z zawodników nie udało się już zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem.

Trzeba szanować ten punkt, bo z rezerwami JAGIELLONII trudno wygrać nawet mocniejszym od WARMII zespołom. Cieszy to, że już drugi mecz z rzędu na grajewskim boisku nasi piłkarze grają dobrze i odwiedzający grajewski stadion kibice mają duże powody do zadowolenia. Bohaterami mecz z JAGIELLONIĄ byli Łukasz Domurat i Kamil Randzio, którzy tydzień wcześniej w czasie meczu z ŁKS 1926 Łomża doznali groźnie wyglądających urazów a w meczu z „Jagą” należeli do najlepszych zawodników na boisku.

Kolejny mecz ligowy nasi piłkarze rozegrają w sobotę 11 kwietnia w Ełku z tamtejszym PŁOMIENIEM. Początek o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Ełku.

Zapis relacji LIVE z meczu WARMIA – JAGIELLONIA II:

1' Rozpoczyna JAGIELLONIA

5' Po kilku minutach rozgrywania piłki przez gości do głosy doszła WARMIA i strzelał Zubowski, ale zbyt lekko i Rosa nie miał problemów ze złapaniem piłki

9' Nieudane dośrodkowanie Koszczuka i piłka poza boiskiem

10' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

10' Po dośrodkowaniu wrzuca piłkę w pole karne Zubowski, ale zbyt mocno i opuszcza ona boisko

13' Bardzo niecelny strzał Gulbierza

18' Dobra akcja WARMII - padł w polu karnym Jagłowski, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy gości

20' Doskonała sytuacja naszego zespołu - Zubowski dośrodkował z lewej strony do Jagłowskiego, który w dobrej sytuacji mocno strzelił ponad poprzeczką!

21' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII. 1:0 Tomasz Dzierzgowski! Dzierzgowski otrzymał podanie ze środka boiska i znalazł się sam na sam z Rosą, który daleko wyszedł z bramki a nasz napastnik zza pola karnego trafił do siatki!

23' Drugi rzut rożny dla WARMII

24' Po dośrodkowaniu kolejny korner dla naszego zespołu - dośrodkowanie i wielkie zamieszanie pod bramką Rosy ale obrońcy "Jagi" ratują sytuację po "główce" Domurata wybijają piłkę sprzed bramki!

28' Znów bardzo dobra okazja WARMII - w polu karnym był Zubowski, ale popychany przez obrońcę gości zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w rezultacie stracił piłkę

30' Bardzo nieudane dośrodkowanie Gulbierza

31' Niecelnie strzelał Augustyniak

34' Bardzo ładna akcja WARMII - odebrał piłkę rywalowi Kamil Randzio, zagrał do Zubowskiego, który rozegrał piłkę z Dzierzgowskim i po chwili mocno strzelił na bramkę, ale obronił strzał Rosa

37' Łupiński otrzymuje żółtą kartkę za faul na Dzierzgowskim

39' Znów piękna wymiana piłek naszych zawodników i Dzierzgowski strzela z ostrego kąta, ale Rosa ładnie broni!

43' Żółta kartka dla Dzierzgowskiego za faul na zawodniku gości

44' Tym razem żółtą kartką ukarany został Augustyniak

44' Po dośrodkowaniu z lewej strony strzał głową Jagłowskiego wybija przed siebie Rosa!

44' Teraz było groźnie pod naszą bramką po dośodkowaniu Gulbierza, ale wyjaśniamy to zamieszanie w polu karnym

45' Koniec pierwszej części meczu - po bardzo dobrej grze zasłużenie prowadzimy z rezerwami JAGIELLONII 1:0

46' Drugą połowę rozpocznie WARMIA. W zespole JAGIELLONII będą dwie zmiany

46' Opuścili boisko Sawicki i Augustyniak a w ich miejsce grają Romanchuk i Świderski

48' Rzut rożny dla WARMII

49' Po dośrodkowaniu ładny strzał Kamila Randzio zza pola karnego broni Rosa!

51' GOL dla JAGIELLONII! 1:1 Karol Świderski. Akcja JAGIELLONII - podanie na prawą stronę boiska do Świderskiego, który ogrywa Koszczuka i kapitalnym strzałem w okienko bramki Gieniusza zdobywa wyrównującego gola.

54' Ładna akcja Jagłowskiego pod bramką "Jagi", ale nasz zawodnik traci piłkę i po błyskawicznym kontrataku sam na sam z Gieniuszem jest Pawłowski, który strzela lecz nasz bramkarz kapitalnie broni nogami!

56' Rzut rożny dla JAGIELLONII po akcji Gulbierza

56' Po dośrodkowaniu piłkę łapie Gieniusz

57' Znów bardzo groźnie atakują rywale - po dośrodkowaniu Pawłowski strzela głową z pola karnego i znów Gieniusz świetnie broni! Nie możemy się ocknąć w drugiej połowie meczu :(

60' Rzut rożny dla WARMII

61' Po dośrodkowaniu szybko piłka opuszcza boisko ale będziemy mieli kolejny rzut rożny

61' Kolejne dośrodkowanie i wybijają piłkę poza pole karne obrońcy z Białegostoku

64' Żółta kartka dla Strausa

68' Z 40 metrów z rzutu wolnego mocno strzelał Świderski ale piłka ominęła bramkę Gieniusza

69' Łupiński próbował przelobować naszego bramkarza ale Gieniusz nie dał się zaskoczyć

71' Teraz Dzierzgowski strzelał na bramkę Rosy, ale nie trafił zbyt czysto i bramkarz gości nie miał kłopotu z obroną tego strzału

72' Znakomita okazja WARMII! Dzierzgowski zagrał do Zubowskiego, który strzelił z pola karnego w długi róg bramki JAGIELLONII ale piłka o centymetry ominęła słupek!

75' Znów kapitalna okazja naszego zespołu - Dzierzgowski wyłuskał piłkę obrońcy JAGIELLONII i mocno strzelił na bramkę, ale Rosa odbił piłkę!

77' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Cybulski

79' Kolejna zmiana w grajewskim zespole - za Matysiewicza wchodzi Kozikowski

82' Rzut rożny dla WARMII

82' Po dośrodkowaniu szybko przejmują piłkę goście

84' Dobra okazja Sypytkowskiego, ale nasz zawodnik zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę będąc w znakomitej sytuacji!

89' Rzut rożny dla JAGIELLONII

90' Po dośrodkowaniu małe zamieszanie w naszym polu karnym, ale piłka w końcu w rękach Gieniusza

90' Dwie minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Koniec meczu. Cenny remis wywalczyli dziś piłkarze WARMII Grajewo.