37
41
Warmia - Wissa 1:0
2015-08-20 16:32:00

Swoje drugie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze WARMII Grajewo w trzecim meczu sezonu 2015/2016. W sobotę w Szczuczynie nasz zespół pokonał tamtejszą WISSĘ 1:0. Gospodarze, którzy znakomicie zainaugurowali rozgrywki wygrywając oba spotkania bez straty bramki wydawali się być faworytem tego spotkania.

Zwłaszcza, że WARMIA pojechała do Szczuczyna po dotkliwej porażce odniesionej w środę na własnym boisku z HURAGANEM Morąg. Przebieg meczu potwierdził, że WISSA po letnich wzmocnieniach jest bardzo mocnym zespołem i z całą pewnością będą musiały się z nią liczyć nawet najlepsze zespoły naszej III ligi. W pierwszej połowie to właśnie gospodarze byli bliżej zdobycia bramki – najlepszej okazji nie wykorzystał Zambrowski, którego strzał w 44 minucie w znakomity sposób obronił Krzysztof Gieniusz. W drugiej połowie WISSA kilkukrotnie zagrażała bramce grajewian, ale i nasz zespół mógł się pokusić o zdobycie bramek. Tą jedną, jak się okazało zwycięską zdobył wprowadzony na boisko po przerwie Damian Zubowski po otrzymaniu piłki od Maksyma Mirvy i strzale w róg bramki Jabłońskiego. Niezwykle cenne 3 punkty wywiezione ze Szczuczyna mają dużą wartość – wygrać dwa mecze wyjazdowe z beniaminkami rozgrywek i to na początku sezonu, gdy te zespoły są na fali po wywalczeniu awansu to duża sztuka. O tym jak ciężko jest grać z beniaminkiem przekonał się w niedzielę zespół FINISHPARKIETU DRWĘCY Nowe Miasto Lubawskie – jeden z największych faworytów naszej III ligi, który zaledwie zremisował bezbramkowo w Wikielcu z pokonanym przez WARMIĘ w pierwszej kolejce GKS.

Ostatni raz tak udany początek rozgrywek i sześć zdobytych punktów po trzech kolejkach spotkań nasz zespół miał w sezonie 2010/2011, gdy w końcowej tabeli WARMIA zajęła V miejsce a trenerem był… Marcin Strzeliński. Dla porównania dorobek punktowy naszego zespołu po trzech meczach w ostatnich pięciu sezonach:

Sezon 2014/2015 – 3 pkt

Sezon 2013/2014 – 4 pkt

Sezon 2012/2013 – 3 pkt

Sezon 2011/2012 – 4 pkt

Sezon 2010/2011 – 6 pkt

W kolejnym meczu o punkty będzie niezwykle trudno – w sobotę 22 sierpnia do Grajewa przyjeżdża druga ekipa poprzedniego sezonu i wielki faworyt naszej grupy III ligi do drugoligowego awansu – OLIMPIA Elbląg. Początek spotkania o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego.

Zapis relacji tekstowej z meczu WISSA – WARMIA:

1' Rozpoczęli gospodarze

3' Pierwsze minuty bardzo ostrożnej gry z obu stron

7' Szarżował lewą stroną boiska Zambrowski ale wyszedł z piłką poza linię końcową i wznawia grę Gieniusz

9' Nieporozumienie Kamila Randzio z Marcinem Mikuckim i Kiljańczyk strzela na naszą bramkę, ale Gieniusz broni bez problemu

10' Groźnie pod naszą bramką - Zambrowski strzela ale nasz bramkarz przenosi piłkę ponad poprzeczką

11' Pierwszy rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu Lisowski strzela głową nad bramką

15' Doskonałe podanie do Strzelińskiego do Dzierzgowskiego, który wpadł w pole karne WISSY, ograł trzech obrońców i strzelił na bramkę, ale był na miejscu Jabłoński

20' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

21' Po dośrodkowaniu i wybiciu piłki przez obrońcę drugi korner dla WARMII

21' Drugie dośrodkowanie i po chwili przejmują piłkę gospodarze

23' Mamy przerwę na picie wody

25' Rzut wolny dla WISSY - strzał Guzowskiego z 25 metrów i Gieniusz przerzuca piłkę ponad poprzeczką

26' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

27' Zmiana w WISSIE - za Wojtkielewicza wchodzi Marcin Gałązka

34' Z 25 metrów strzelał Adrian Citko, ale nasz bramkarz nie miał problemu z obroną

35' Świetne zagranie Strzelińskiego do Dzierzgowskiego, ale Lisowski wypchnął naszego napastnika poza pole karne i grę wznowi Jabłoński

38' Groźnie pod naszą bramką - strzał z rzutu wolnego w okolicy narożnika pola karnego mija słupek bramki Gieniusza

43' Świetna akcja WARMII którą zaczął Kamil Randzio - po chwili dośrodkowanie Chylińskiego i obok bramki strzelał Cybulski

44' Znakomita okazja WISSY - po błędzie naszej obrony wpadł w pole karne WARMII Zambrowski i strzelił w krótki róg, ale fenomenalnie obronił nasz bramkarz

45' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

45' + 2' Rzut wolny dla WISSY - dośrodkowanie Gałązki i po chwili piłka opuszcza boisko a sędzia kończy pierwszą połowę. Bezbramkowy remis do przerwy w Szczuczynie

46' Drugą połowę rozpoczęli grajewianie

47' Mocnym akcentem zaczęła WARMIA - z rzutu wolnego z 25 metrów Strzeliński uderzył tuż obok spojenia słupka z poprzeczką

48' Znów rzut wolny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego i Matysiewicz był bliski pokonania Jabłońskiego ale piłka ominęła słupek

50' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu wybija piłkę poza nasze pole karne Marcin Arciszewski

51' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi na boisko Maksym Mirva

56' Rzut wolny dla WISSY - Marcin Gałązka zagrywa w pole karne, ale fatalnie zachował się jeden z zawodników gospodarzy nie umiejąc opanować piłki i grę wznowi Gieniusz

58' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu Strzelińskiego wybija piłkę z pola karnego obrońca WISSY

61' Brutalny faul Mleczka na Cybulskim i żółta kartka dla zawodnika WISSY

61' Znakomita szansa gospodarzy - błąd Gieniusza i Łapiński strzela na pustą bramkę pudłują... piłka mija słupek naszej bramki

64' Trzy zmiany - w WISSIE za Łapińskiego wchodzi Firańczyk a w WARMII za Kamila Randzio i Mateusza Cybulskiego wchodzą Paweł Sypytkowski i Damian Zubowski

65' Kapitalny strzał Zubowskiego tuż nad bramką Jabłońskiego

66' Rajd Dzierzgowskiego prawą stroną boiska kończy się faulem Guzowskiego na naszym zawodniku i jest żółta kartka dla kapitana WISSY

69' Przerwa na picie wody

71' Dzierzgowski ostro strzela na bramkę Jabłońskiego ale piłka mija bramkę WISSY

72' Zmiana w WISSIE - za Mleczka wchodzi na boisko Dąbrowski

76' Potężne uderzenie z przeszło 40 metrów Lisowskiego obok naszej bramki

79' Znakomita kontra WARMII - wywalczył piłkę Zubowski, dostał ją Sypytkowski i dośrodkował z lewej strony, ale Jabłoński ubiegł Dzierzgowskiego

80' Zmiana w WISSIE - za Adriana Citko wszedł na boisko Przemysław Marcinkiewicz

84' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Damian Zubowski! Akcja WARMII - Maksym Mirva zagrał do Zubowskiego a ten z 16 metra strzelił w róg bramki bezradnego Jabłońskiego! Prowadzimy 1:0 w Szczuczynie!

90' Zmiana w WARMII - za Dzierzgowskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

90' 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Groźnie pod naszą bramką - rzut wolny dla WISSY z 18 metrów na wprost od naszej bramki

90' + 2' Gałązka strzela ponad bramką

90' + 4' Koniec meczu! WARMIA wygrywa w Szczuczynie 1:0!

15.08.2015 Szczuczyn, Stadion Miejski

WISSA Szczuczyn - WARMIA Grajewo 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 84'

WISSA: 77.Jabłoński - 4.Nikitin, 11.Guzowski (Kpt), 3.Lisowski, 8.Bezrezovskyj - 9.Mleczek (72' 7.Dąbrowski), 6.Wojtkielewicz (27' 18.Gałązka), 5.Citko (80' 16.P.Marcinkiewicz), 13.Kiljańczyk, 17.Zambrowski - 10.Łapiński (64' 2.Firańczyk)

REZERWA: 12.E.Marcinkiewicz - 18.Gałązka, 14.Polakowski, 7.Dąbrowski, 2.Firańczyk, 16.P.Marcinkieiwcz, 16.Niebrzydowski

WARMIA: 1.Gieniusz - 15.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 4.Mikucki - 5.Randzio (64' 11.Zubowski), 20.Matysiewicz, 19.Cybulski (64' 16.Sypytkowski), 9.Strzeliński, 10.Chyliński (51' 8.Mirva) - 7.Dzierzgowski (90' 13.Górski)

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 16.Sypytkowski, 13.Górski, 11.Zubowski, 8.Mirva