Niedziela
19 listopad 2017


Imieniny:

Elżbiety, Faustyny, Pawła
Niedziela

Poniedziałek

-2°
Wtorek

Czy w Grajwie odczuwalny jest smog
Kursy Średnie:
EUR4,1923
USD3,7625
CHF4,0097
GBP5,891
 
źródło NBP.pl
Lotto
18-11-17
1
17
19
28
39
40
21
22
28
30
32
49
Multi2
17-11-17
7
8
12
16
21
27
30
31
35
36
45
47
51
53
55
57
61
63
68
80
Plus: 36
Multi2
17-11-17
3
4
7
15
16
18
35
39
41
42
43
44
48
52
57
62
65
69
73
75
Plus: 15
Mini
18-11-17
4
6
29
34
40
Bieg Wilka 2017
2017-05-13 10:11:51

XIX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka w Grajewie 13 maja 2017 r.



Dnia 13 maja 2017 roku na trasie ulicznej (Mickiewicza – Strażacka – 11 Listopada – Wierzbowa – Parkowa – ks. Popiełuszki – Mickiewicza) posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbył się XIX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Przy pięknej pogodzie udział wzięło około1200 uczestników z Polski, Belgii, Litwy, i Białorusi, którzy rywalizowali w 21 biegach na dystansach od 200 m do 10 000 m. W Biegu Głównym wystartowało 68 zawodników w tym 17 kobiet. Impreza odbyła się w ramach Grand Prix Podlasia 10 km oraz akcji Polska Biega.

Organizatorami byli: Urząd Miasta Grajewo, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Grajewie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie, Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, Jednostka Strzelecka 1011 ZS „Strzelec” OSW, Jednostka OSP Grajewo, Jednostka OSP Ruda, NSZZ Solidarność Oddział Grajewo, OHP Środowiskowy Hufiec Pracy, Młodzieżowa Rada Miasta, Okręg Mazowiecki PZW Koło nr 83 Grajewo.
Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Pracami Komitetu Organizacyjnego kierował burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski. Koordynatorem Biegu Wilka był Wiesław Jerulank.
Sponsorzy: Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Urząd Marszałkowski w Białymstoku, PFLEIDERER SA POLSKA, PSS SPOŁEM, EKO DOM Szymany, Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, Lokatorsko Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa, PKO BP, ZAKREM, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, SASS Karola Sobolewskiego, NSZZ Solidarność O. Grajewo, UNIROL Doroty Kulikowskiej, Spółdzielcza 1 Restauracja i Bowling, Pływalnia Miejska, Muzeum Mleka, YASAM, Ośrodek Mazurskie Szychy Bogusze, Wojciech Chrzanowski, Marek Rembowicz.
Patronat medialny: Gazeta Współczesna.

XX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka odbędzie się 12 maja 2018 roku na dystansach od 200 do 10 000 m.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc, wyrozumiałość i wsparcie oraz zapraszają do dalszej współpracy przy organizowaniu imprez biegowych w Grajewie.

Wyniki i galeria zdjęć www.maratonka.pl


Opracował Wiesław Jerulank



WYNIKI.

Szkoły Podstawowe:
Klasy O - 200 m
Dziewczęta: 1. Nikola Gręda (ZSM nr 2 Grajewo), 2. Oliwia Toczyłowska (Karczewo), 3. Julia Kowalczyk (ZSM nr 1 Grajewo).
Chłopcy: 1. Olek Shinghsogti (ZSM nr 2 Grajewo), 2. Oskar Gajowy (ZSM nr 3 Grajewo), 3. Hubert Gutowski (ZSM nr 2 Grajewo).
Klasy I - 500 m
Dziewczęta: 1. Zuzia Cimoch (SP Wierzbowo), 2. Diana Szelążek (ZSM nr 3 Grajewo), 3. Maja Randzio (SP Ruda).
Chłopcy: 1. Krzysztof Bućko (SP Karczewo), 2. Dominik Okulewicz (ZSM nr 2 Grajewo), 3. Olivier Cegielski (Belgia).
Klasy II - 500 m
Dziewczęta: 1. Nadia Karwowska (ZSM nr 3 Grajewo), 2. Magda Popielarczyk (SP 7 Łomża), 3. Nicola Wojciechowska (ZSM nr 1 Grajewo).
Chłopcy: 1. Kacper Czyż (SP 7 Łomża), 2. Eryk Szelążek, 3. Olaf Koprowski (obaj ZSM nr 3 Grajewo).
Klasy III - 500 m
Dziewczęta: 1. Izabela Popowska (ZSM nr 2 Grajewo), 2. Julia Żbikowska (SP Kramarzewo), 3. Kinga Żukowska (ZSM nr 2 Grajewo).
Chłopcy: 1. Wadim Łowczyński (Białoruś), 2. Tomasz Wencek (ZSM nr 2 Grajewo), 3. Mateusz Bagiński (SP 7 Łomża).
Klasy IV - 800 m
Dziewczęta: 1. Aleksandra Turowska (ZSM nr 2 Grajewo), 2. Zuzanna Ramotowska, 3. Zofia Chrapowicz (obje SP 7 Łomża).
Chłopcy: 1. Wojciech Tomczyk (ZSM nr 2 Grajewo), 2. Konrad Białobrzeski (SP 7 Łomża), 3. Aleksander Czaplicki (ZSM nr 2 Grajewo).
Klasy V - 800 m
Dziewczęta: 1. Agnieszka Napiórkowska (SP Stawiski), 2. Amelia Borusiewicz, 3. Lena Sęk (obje SP 7 Łomża).
Chłopcy: 1. Piotr Romanowski (ZSM nr 2 Grajewo), 2. Ilja Szfarewicz (Białoruś), 3. Bartosz Kucharski (SP Rajgród).
Klasy VI - 800 m
Dziewczęta: 1. Kamila Alachamowicz, 2. Monika Marcińczyk (obje SP 7 Łomża), 3. Dominika Łapszyc (ZSM nr 2 Grajewo).
Chłopcy: 1. Władysław Krapiwko (Białoruś), 2. Mateusz Święszkowski (SP Rajgród), 3. Bartosz Kaczyński (ZSM nr 3 Grajewo).

Gimnazja - 800 m
Dziewczęta: 1. Nastja Aleksiejewa (Białoruś), 2. Kinga Karwowska (ZSM nr 1 Grajewo), 3. Marta Borkowska (ZSM nr 2 Grajewo).
Chłopcy: 1. Fabrizio Dominci , 2. Artur Bieńkowski (obaj ZSM nr 2 Grajewo), 3. Wiktor Świderski (PG 1 Łomża).

Szkoły ponadgimnazjalne
Dziewczęta - 800 m: 1. Aleksandra Matyjkowska (Prefbet Łomża), 2. Kamila Dąbrowska (Łomża), 3. Weronika Zaborowska (LO Grajewo).
Chłopcy - 1600 m: 1. Jakub Olechowski (ZSO nr 2 Ełk), 2. Adam Bobrowski, 3. Mariusz Maciorowski (obaj LO Grajewo).

Bieg integracyjny:
1. Mariusz Kozłowski, 2. Anna Popowska, 3. Krystian Myśliński.



Bieg otwarty - 800 m
1. Fabrizio Dominci (ZSM nr 2 Grajewo), 2. Jakub Turowski PG Danówek), 3. Aleksandra Matyjkowska (Prefbet Łomża).

BIEG GŁÓWNY - 10 000 m
Kobiety: 1. Katarzyna Mioduszewska (Mierucie) 45;00, 2. Sylwia Czartoryska (Łomża) 47;04, 3. Marta Borkowska (Kosówka) 50;16.
Mężczyźni: 1. Paweł Grygo (Łomża) 35;27, 2. Petras Pranckunas (Litwa)36;16, 3. Karol Krzyżanowski (Maratonka Grajewo) 37;48.

Powiat Grajewski
Kobiety: 1. Katarzyna Mioduszewska (Mierucie), 2. Marta Borkowska (Kosówka), 3. Beata Nieradko (Maratonka Grajewo).
Mężczyźni: 1. Karol Krzyżanowski , 2. Krzysztof Drężek (obaj Maratonka Grajewo), 3. Grzegorz Makowski (Grajewo).


Strona Główna  |  Redakcja  |  Polityka Prywatności  |  Paintball Grajewo i okolice  |  ZG Panel  |  Laureaci konkursów  |  Ogłoszenia  |  Katalog Firm  |  Partonat Medialny  |  Reklama  |  Kontakt
redakcja@zyciegrajewa.pl © Życie Grajewa 2011