37
41
Chelsea Londyn z tytułem
2017-05-25 21:35:22

Dzięki wygranej na Stamford Bridge, Chelsea Londyn przypieczętowała mistrzostwo Anglii. Pokonała FC Middlesbrough 3:0. Ekipa Boro tym samym została zdegradowana poprzez porażkę w stolicy z Premier League do Championship.

Szansie, którą otrzymała Chelsea Londyn, przysłużyła się także porażka Tottenhamu Hotspur z West Ham United (0:1). Mimo braku N'Golo Kante, Chelsea już od początku meczu radziła sobie bardzo dobrze, spychając przeciwników do defensywy. Oczywiste było, że przegrana równa się spadkowi z ligi, jednak goście nie mieli wielu szans stojąc naprzeciwko Antonio Conte. Szybko, bo już w 2. Minucie gry pojawiała się szansa na gola ze strony Marcosa Alonso, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.

Nic straconego, ponieważ Diego Costa w 23. Minucie po błędzie defensywy Boro przyjął od Francesca Fabregasa, dzięki czemu uderzył z bliska do bramki przeciwnika, między nogami obrońcy Brada Guzana. Alonso zajął się drugim trafieniem, zaledwie jedenaście munut później. Akcja pojawiła się także w 34. Minucie, gdy Cesar Azpilicueta strzelił piłkę w pole karne rywali. Wtedy do niej dopadł Alonso, który z ostrego konta znów wpakował ją do bramki przeciwnika.

Niebiescy po drugiej bramce nieco wyluzowali, już nie forsowali się w ataku, jednak przeciwnicy zdawali sobie sprawę z zagrożenia, starając się trzymać piłkę z daleka od swojej bramki. Szybką bramkę po zmianie stron mógł zdobyć Pedro Rodriguez, jednak trafiła ona tylko w poprzeczkę, co wzbudziło niezadowolenie kibiców. Londyńczycy kontrolowali grę już do końca spotkania.

Czasem ciężko przewidzieć ostateczny wynik meczu, jednak gdy któraś ze stron uzyska znaczącą przewagę, można uznać, że wynik jest przesądzony. FC Middlesbrough musiało pogodzić się z nieuchronnie zbliżającą się porażką. Z pewnością i Ty miałeś jakieś swoje przewidywania w niejednym meczu, który Ci się zdarzyło oglądać. Nawet jeśli nie jesteś fanem piłki nożnej, to wiemy, co może Cię zainteresować. Koniecznie odwiedź blackjackgeeks.pl i sprawdź, jakiej radości możemy Ci dostarczyć. Nie pożałujesz, że postanowiłeś trochę się z nami rozerwać.

W tabeli Premier League Chelsea Londyn ma na koncie punktów 84, a Tottenham Hotspur 77. Niebiescy i Koguty do rozegrania mają po trzy pojedynki, można więc założyć, że siedem punktów zapasu Chelsea oznacza dla niej szóste mistrzostwo Anglii.

Jeśli jednak chciałbyś się upewnić, jaki będzie ostateczny wynik, to na bieżąco możesz śledzić informacje w Internecie. Umożliwia Ci to pozycjonowanie stron, wystarczy wpisać odpowiednią frazę i znajdziesz wszystko, czego szukasz.