Środa
27 maj 2020


Imieniny:

Amandy, Jana, Juliana
Środa

20°
Czwartek

18°
Piątek

20°
Czy w Grajwie odczuwalny jest smog
Kursy Średnie:
EUR4,1923
USD3,7625
CHF4,0097
GBP5,891
 
źródło NBP.pl
Lotto
16-01-18
4
5
15
21
24
27
2
7
16
27
36
49
Multi2
12-01-18
4
8
14
16
20
21
25
30
31
37
39
42
44
54
57
58
65
71
72
78
Plus: 65
Multi2
12-01-18
3
15
17
18
22
26
30
34
36
37
55
57
58
61
63
65
67
68
73
74
Plus: 65
Mini
16-01-18
28
31
32
37
41
Transformacja w Polsce po 1989 r. Czyli piąty rozbiór Polski! - CD
2013-03-08 09:35:47

2. Zgniły kompromis z Magdalenki zaowocował kontraktowymi wyborami do Sejmu (35% dla Solidarności) i wyborem zbrodniarza Jaruzelskiego na Prezydenta RP oraz marionetkowego rządu Mazowieckiego. Mając kluczowe stanowiska w swych rękach „zabijając” ducha Narodu przez media, relatywizując co możliwe – dokonali w znacznym stopniu „rozbioru Polski”.


Dlatego dziś jest zasadne pytanie – Co jeszcze zostało polskiego? „Gruba kreska” Mazowieckiego zapewniła bezkarność komunistom a także „dopuszczenie” do „podziału łupów” po „socjalistycznej Polsce”. Ot choćby tylko w 1990 i 91r. oprocentowanie kredytów państwowych w sumie – 700%!, choćby wprowadzenie parapodatku tzw. Popiwek, by jeszcze bardziej przyspieszyć bankructwo zakładów, „spirala zadłużenia mknęła w górę niczym rakieta, za sprawą odsetek od niespłacanych kredytów” (za H. Pająkiem).
„Polski Marshall”, nikomu nieznany dr ekonomii, pracownik SGPIS i wykładowca studiów uzupełniających dla partyjnych kadr przy KC PZPR, który za sprawą T. Mazowieckiego zostaje v-ce premierem i ministrem finansów, tow. Balcerowicz – zamiast dofinansowania rokujących nadzieję polskich firm, dobija je dywidendą i popiwkiem” (studium prof. R. Kozłowskiego). Pierwszy milion trzeba ukraść – to hasło nowobogackich liberałów. Ta kradzież była możliwa poprzez wprowadzenie przez dwa lata stałego kursu dolara (9500 zł za 1USD). Przy oprocentowaniu bankowych wkładów na prawie 100% w skali roku, stwarzała ogromne możliwości zarobku (ale tylko dla wtajemniczonych!). I „zarabiali”! Zaciągali milionowe dolarowe pożyczki za granicą i po roku mieli dwa razy tyle! „Polski system finansowy stał się oszałamiającym Eldorado dla kapitału spekulacyjnego – obcego i lokalnego. Po uruchomieniu tych mechanizmów, natychmiast napłynęły do Polski miliardy spekulacyjnych dolarów. Przemielone przez „maszynkę Balcerowicza” drenowały polskie finanse publiczne na zasadzie pompy ssącej miliardy dolarów z polskiego systemu finansowego na prywatne konta” (H. Pająk, A naród śpi, s.96). Mieli więc na „rozruch”. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać spółki nomenklaturowe. Spółki – Chemia Polska, Galtex, Drewbud (domki za 18 mln zł !), TDA Capitol Partners (Solorz), Transakcja – twór komunistów (Siwiec, J. Szmajdziński, W. Huszcza – „kasjer SLD”), Polskie Towarzystwo Samochodowe (Z. Miedziarek, A. Podsiadło, M. Pol) itd. Powstawały kolejne „przepompownie ssąco-tłocząco” jak np. Towarzystwo Ubezpieczeniowo-Reasekuracyjne „Polisa” (wysysały kasę z Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z Polskiego Funduszu Gwarancyjnego). Dwie „najważniejsze damy” Kwaśniewska i Oleksowa posiadały największe udziały, a my naiwni pytaliśmy skąd wzięły pieniądze? Na naszych oczach powstawały miliardowe fortuny. Powstawała „upiorna ośmiornica”, taki nierozerwalny krąg współzależności, skutecznie zacierający etapy przepoczwarzania się spółek a tym samym odpowiedzialności za przekręty i grabież miliardów zł.
„Tego dnia, kiedy Rakowski kazał wyprowadzić sztandar PZPR z Sali Kolumnowej PKiN, jedynie słuszna przez 40 lat partia wciąż jeszcze posiadała na swym rachunku w X Oddziale PKO: 749 tys dolarów, 14 mln 473 tys franków szwajcarskich czyli ok. 14 mld starych zł. Wszystko to zniknęło z konta jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Do dziś nikt i NIK nie wie, jak udało się im zdematerializować taki szmal, ale tę zagadkę bez większego trudu mogłoby rozwikłać ówczesne kierownictwo PKO. Gdyby zechciało . Ale nie chce” (H. Pająk, Piąty rozbiór Polski, s. 226).
Tu wkraczamy na teren banków i światowej lichwy. Spiralę zadłużenia nakręcają odsetki, odsetki od odsetek itd. Kanada spłaciła swój dług zagraniczny już dziesięć razy, a wciąż jest winna bankom komercyjnym 600 mld dolarów kanadyjskich! W tej kwocie aż 93% stanowią odsetki.
„Jednym z najskuteczniejszych sposobów zamieniania Polaków w proszalnych żebraków Europy, było i pozostaje okradanie finansów polski metodą ich zawłaszczania przez powstające banki prywatne. Idzie to w parze z przestępczą wyprzedażą banków tzw. „inwestorom zagranicznym” czego sztandarowym przykładem była afera Banku Śląskiego, z czołową rolą w tym przekręcie nieusuwalnego marszałka „Kne-Sejmu”, Żyda Marka Bermana-Borowskiego” (H. Pająk, „Złodzieje milionów”). I dalej „Wszystkie – dokładnie wszystkie „posierpniowe”, powstające jak grzyby po deszczu banki komercyjne powstały i utuczyły się na finansach niedawnej Polski państwowej, czyli na dorobku całego Narodu (…) których nikt nigdy potem nie zapytał, urzędowo, sądowo, skąd wzięli swoje niebotyczne fortuny powstałe w ciągu kilku lat z niczego, bo takich „cudów” nie było nawet w klasycznych rajach kapitalizmu…. Schemat powstawania komercyjnych banków był monotonnie ten sam. W wyniku jednego szczególnie zuchwałego, lub kilku kolejnych maskujących przerzutów finansów państwowych, powstawał prywatny bank z „wsadem” głównym, do niedawna państwowym, teraz już prywatnym” (za H. Pająkiem). CDN

Autor: Aleksander K. Szymczak jest mgr dziennikarstwa politycznego i politologiem: polityka społeczna


Lech Redyk
SZANOWNY PANIE MARUDER ! Dawno Ciebie nie było ! Znów Ci przeszkadzam ! Znów zaczynasz marudzić jak zła baletnica w tańcu ! Weź se stoperan na wstrzymanie i nie obrażaj mnie i nikogo ! Rozumiesz inaczej niż ja lub autor to masz takie samo prawo jak ja i każdy inny czytelnik do wypowiedzenia się na ten czy inny temat ! A co chodzi do mojej choroby i pastylek to jest moja indywidualna sprawa ! A czy Ty tak naprawdę jesteś do końca ze wszystkim zdrowy i nie łykasz pigułek ? Więc – bardzo Ciebie proszę – od pasteryzuj się ode mnie !!! Pozdrawiam !!!

maruder
Do Lecha R.: Weź się zamknij pajacu, jak nie masz nic do powiedzenia. Mocniejsze pigułki niech ci lekarz przepisze.

Lech Redyk
A który rozbiór naszej NAJUKOCHAŃSZEJ oraz NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ Ty Krzysiu ze swoją świtą szykujesz ? Szósty ? !!!

Pseudonim: Treść komentarza:


Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-18-232-38-214.compute-1.amazonaws.com
Jesteś człowiekiem ?
Przepisz wspak te znaki: TREWQ1
Strona Główna  |  Redakcja  |  Polityka Prywatności  |  Paintball Grajewo i okolice  |  ZG Panel  |  Laureaci konkursów  |  Ogłoszenia  |  Katalog Firm  |  Partonat Medialny  |  Reklama  |  Kontakt
redakcja@zyciegrajewa.pl © Życie Grajewa 2011