37
41
Daleka podróż do Elbląga
2013-06-06 09:50:13

W przedostatnim tygodniu rozgrywek III ligi piłkarskiej w sezonie 2012/2013 piłkarzy WARMII Grajewo czekają dalekie wyjazdy. W środę 5 czerwca o godzinie 17:00 nasz zespół zmierzy się w Elblągu z OLIMPIĄ 2004 a w sobotę 8 czerwca w Lubawie z MOTOREM – również o 17:00.

Mecz z OLIMPIĄ 2004 był zaplanowany na 6 kwietnia, ale został przełożony na 5 czerwca ze względu na fatalny stan boiska w Elblągu. Goście w ubiegłym sezonie (pierwszym na poziomie III ligi w swojej historii) zajęli dziewiąte miejsce w tabeli. W bieżących rozgrywkach OLIMPIA 2004 jest po 27 kolejkach piąta. W ostatniej kolejce elblążanie u siebie pewnie i wysoko pokonali ŁKS 1926 Łomża 3:0 po bramkach Jacka Czerniewskiego, Marcina Sawickiego i Daniela Barana. Ten wynik wobec niedawnej porażki naszych piłkarzy w Łomży stawia w roli zdecydowanego faworyta środowego meczu OLIMPIĘ 2004.

Powstały w 2004 roku klub z Elbląga został założony przez kibiców OLIMPII Elbląg, którzy w ten sposób chcieli zaprotestować przeciwko ówczesnym działaniom władz klubu POLONIA-OLIMPIA Elbląg, które nie chciały wrócić do historycznej nazwy klubu – OLIMPIA. Niedługo później jednak powrót do starej nazwy nastąpił a OLIMPIA 2004 została pozostawiona sama sobie. Klub jednak nie upadł a wspaniale się rozwinął. Wielka w tym zasługa księdza Pawła Guminiaka, który od kilku lat pełni funkcję prezesa klubu a od niedawna jest też wiceprezesem Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Choć OLIMPIA 2004 powstała niedawno, to imponujące jest działanie tego klubu – przy organizacji każdego meczu działa sztab ludzi. Perfekcyjna organizacja meczu i bardzo dobra jak na III-ligowe warunki infrastruktura – z tych cech słynie w naszej lidze ten klub. W przerwie zimowej obie elbląskie OLIMPIE rozpoczęły działania zmierzające do przeprowadzenia fuzji od nowego sezonu. Jeśli dojdzie ona do skutku, to najprawdopodobniej w III lidze nie będzie już OLIMPII 2004 a połączona OLIMPIA zagra w II lidze, gdzie obecnie występuje starszy wiekiem klub. Trochę skomplikowana jest ta sytuacja w elbląskiej piłce, ale paradoksalnie ta fuzja może w obecnej sytuacji mieć niemałe znaczenie dla WARMII. Wiadomo, że sytuacja w tabeli naszego Klubu jest bardzo zła. Niewykluczone jednak, że po ewentualnym wycofaniu się OLIMPII 2004 z rozgrywek ligowych spadnie z naszej grupy mniejsza ilość zespołów i pomimo zajęcia miejsca spadkowego WARMIA może utrzymać się w III lidze. Na nic jednak teraz te dywagacje – trzeba grać, wygrywać i walczyć o utrzymanie do ostatniego meczu, aby zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.

W Elblągu będzie WARMII niezwykle ciężko o punkty. Zwłaszcza, że zespół osłabiła kontuzja Karola Kosińskiego, której doznał w zwycięskim meczu z MKS Korsze. Trenerzy Wojciech Kozikowski i Daniel Tuzinowski ustalili następującą kadrę na mecz w Elblągu: Gieniusz, Boufał – Randzio, M.Tuzinowski, Koszczuk, Mikucki, Kowalko – Arciszewski, Lekenta, Chyliński, Grochowski, Kozikowski, Sypytkowski – Baczewski, Gutowski, Krukowski. Zwraca uwagę obecność w kadrze Krzysztofa Krukowskiego, który choć wyjechał na studia do Gdańska przybędzie do Elbląga z Trójmiasta i wesprze kolegów z zespołu – oby tak udanie jak w minioną sobotę, gdy w meczu z MKS Korsze zdobył dwa gole.

W dotychczasowych meczach WARMII nie udało się jeszcze pokonać OLIMPII 2004. W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 15 października 2011 roku w Elblągu gospodarze pokonali WARMIĘ 1:0 po bramce swojego ówczesnego supersnajpera Ukraińca Antona Kolosova. W wiosennym rewanżu 26 maja 2012 roku w Grajewie padł remis 1:1. Prowadzenie dla OLIMPII 2004 w 3 minucie z rzutu karnego zdobył Kamil Piotrowski a wyrównał w 53 minucie Marcin Strzeliński.

W jesiennym meczu obecnego sezonu rozegranym 25 sierpnia ubiegłego roku WARMIA w Grajewie zremisowała z OLIMPIĄ 2004 1:1 po bramce Bartosza Śmigielskiego w 12 minucie dla gości i Kamila Randzio w 81 minucie dla grajewian.

Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia relacji z meczu OLIMPIA 2004 – WARMIA w środę od godziny 17:00 na stronie http://kswarmiagrajewo.org

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-18-217-182-45.us-east-2.compute.amazonaws.com