37
41
Sędzia w roli głównej
2013-06-08 11:14:20

W środę w zaległym meczu o mistrzostwo III ligi WARMIA Grajewo zremisowała w Elblągu z OLIMPIĄ 2004 1:1. Remis odniesiony w wyjazdowym meczu z piątym zespołem w tabeli jest na pewno sukcesem naszego zespołu, praktycznie przesądził o zajęciu przez WARMIĘ miejsca w grupie spadkowej.

Nasi piłkarze wykazali ogromną ambicję i wolę walki, ale oprócz jedenastu zawodników gospodarzy mieli przeciw sobie także bodaj najbardziej nieudolnego z sędziów, którzy sędziowali mecze WARMII w tym sezonie. Pan Stefanowicz z Suwałk kompromitował się na boisku swoimi decyzjami i chwała naszym zawodnikom za to, że pomimo podyktowania rzutu karnego dla gospodarzy z gatunku tych „z kapelusza” i nie uznania prawidłowo zdobytej bramki dla naszego zespołu grajewianie rzutem na taśmę, strzelając gola wręcz w ostatniej sekundzie meczu zapewnili sobie zasłużony punkt.

W pierwszej części meczu na boisku zarysowała się przewaga gospodarzy, ale do 19 minuty nie mogli oni przebić się przez defensywę WARMII. Właśnie w tej minucie Mateusz Tuzinowski wykonał w naszym polu karnym czysty wślizg wybijając piłkę zawodnikowi OLIMPII 2004. Sędzia dziarsko ruszył w stronę obu zawodników, by - jak się wydawało - ukarać napastnika gospodarzy żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. Okazało się jednak, że taką karę otrzymał nasz zawodnik a sędzia podyktował rzut karny dla elblążan, który na bramkę zamienił kapitan gospodarzy Daniel Baran.

Od początku drugiej połowy WARMIA wyszła na boisko zmobilizowana i zdeterminowana. Nasi piłkarze szybko zaczęli przeważać i stwarzać sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramek. W 59 minucie indywidualna akcja Kamila Randzio zakończona została strzałem do bramki. Piłka minęła bramkarza OLIMPII 2004 i zza linii bramkowej wybił ją obrońca gospodarzy. Sędzia po chwili uznał gola i nakazał wznowienie gry od środka. Piłkarze OLIMPII 2004 nawet nie protestowali a tymczasem pan Stefanowicz podbiegł do asystenta i po chwili rozmowy z nim… odwołał swoją decyzję. Arbiter tłumaczył zawodnikom, że nie uznał bramki, ponieważ sędzia liniowy przez… przypadek włączył sygnalizator wskazujący głównemu sędziemu, że padł gol. Elbląski wieczór kabaretowy trwał w najlepsze a jego gwiazdą był sędzia Stefanowicz. Co ciekawsze – ten właśnie sędzia był obserwowany w tym meczu pod kątem awansu do … II ligi. Wypada tylko współczuć drugoligowcom.

Ostatnie 10 minut to szturm naszego zespołu na bramkę OLIMPII 2004. W 82 minucie Rafał Kozikowski był o włos od zdobycia gola, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Gra do końca popłaca i w tym meczu nasi piłkarze pokazali, że niemożliwe czasem staje się możliwe. Ostatnia akcja meczu przyniosła rzut rożny dla WARMII. Pod bramką Imianowskiego znalazł się nawet nasz bramkarz Krzysztof Gieniusz. Po dośrodkowaniu Kozikowskiego powstało ogromne zamieszanie na polu karnym gospodarzy. Największą przytomnością wykazał się Konrad Kowalko, który znalazł drogę do siatki. Była 94 minuta i sędzia nie wznowił już gry od środka. Tym samym mecz zakończył się remisem, który zamknął naszym piłkarzom szansę na osiągnięcie pozycji w tabeli gwarantującej utrzymanie w lidze. Na podsumowanie sezonu i analizę przyczyn spadku do IV ligi przyjdzie czas. Teraz przed WARMIĄ dwa ostatnie mecze o honorowe pożegnanie z ligą.