37
41
Warrmia- Motor 0:2
2013-11-17 11:10:14

Nie udało się naszym piłkarzom zdobyć punktów w arcyważnym meczu z MOTOREM Lubawa. Po bardzo dobrym występie w Mrągowie nasi piłkarze zagrali słabszy mecz.

WARMIA po raz kolejny w tym sezonie nie potrafiła wykorzystać kilku dobrych sytuacji do zdobycia bramek – w odróżnieniu od gości, którzy zanotowali niemal 100 % skuteczność w tym meczu. Trzeba też przyznać, że choć nasi rywale przed sobotnim spotkaniem zajmowali ostatnią pozycję w tabeli, to jednak tak dobrze zorganizowaną i skutecznie grającą drużynę jak MOTOR rzadko w tym sezonie mieliśmy okazję oglądać. Nasza liga jest totalnie nieprzewidywalna. Niektóre zespoły z czołówki tabeli gromadzą punkty, choć ich gra daleka jest od poziomu godnego III ligi zaś wiele zespołów z dołu tabeli punkty traci, choć z gry zasługuje na znacznie wyższą lokatę w tabeli. Niestety, ale zdaniem wielu fachowców od futbolu świadczy to o niskim poziomie sportowym naszej III ligi.

Od początku sobotniego meczu to MOTOR był zespołem przeważającym. Swoją przewagę w pierwszym kwadransie gry lubawianie uwieńczyli bramką, którą w 18 minucie zdobył Remiszewski po ładnym dośrodkowaniu Marka Śnieżawskiego z lewej strony boiska. WARMIA miała swoje okazje, których konsekwentnie nie wykorzystywała. Dobrze spisywał się bramkarz MOTORU a nasi zawodnicy już niemal tradycyjnie marnowali doskonałe sytuacje podbramkowe.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Choć po przerwie WARMIA znów miała doskonałe szanse na bramki (Sypytkowski, Strzeliński, Randzio) w 70 minucie po kardynalnym błędzie naszej obrony padł drugi gol dla MOTORU, którego autorem był Jabłonowski. Po tej bramce tylko niepoprawni optymiści mogli wierzyć, że nasi piłkarze zdołają odmienić losy tego meczu. Kolejne niewykorzystane sytuacje (słupek po uderzeniu Strzelińskiego!) ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki MOTORU.

Na domiar porażki w ostatnich minutach meczu po bezsensownym faulu sędzia ukarał żółtą kartką naszego kapitana Marcina Arciszewskiego, który tym samym wykluczył się z gry w kolejnym meczu ligowym z ŁKS 1926 Łomża.

09.11.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MOTOR Lubawa 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Remiszewski 18', 0:2 Bazyli Jabłonowski 70'

WARMIA: 1.Gieniusz – 13.Lekenta, 3.Arciszewski (Kpt),6.Osypiuk, 20.Koszczuk - 5.Randzio (90' 2.Olszyński), 10.Kozikowski,16.Sypytkowski (73'18.D.Tuzinowski), 9.Strzeliński, 11.Chyliński - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 4.Mikucki, 8.Gutowski, 14.Baczewski, 2.Olszyński, 18.D.Tuzinowski

MOTOR: 1.Kręt – 20.Remiszewski, 14.Wietecha, 13.Ksiuk, 15. Brodziński - 3.Narojczyk (87' 5.Lewalski),6.Rzeźnikiewicz, 16.Mederski, 8.Nowiński (78' 10.Śmigielski), 18.Jabłonowski (90' 13.Szulc) - 9.Śnieżawski

REZERWA: 10.Śmigielski, 5.Lewalski, 19.Klein, 7.Lipowski, 13.Szulc

Żółte kartki: Arciszewski (WARMIA) – Ksiuk, Jabłonowski (MOTOR).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 70.

Oto zapis relacji LIVE z meczu WARMIA – MOTOR:

1' Rozpoczynają goście

11' Rzut rożny dla WARMII, ale bardzo złe dośrodkowanie Sypytkowskiego

14' Znakomita indywidualna akcja Strzelińskiego zakończona pięknym uderzeniem - jednak piłka minimalnie ominęła słupek bramki Kręta

18' 0:1. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i fatalnym błędzie naszej obrony prowadzenie dla MOTORU strzałem głową z bliskiej odległości zdobywa Piotr Remiszewski

20' Bardzo dobra akcja WARMII - Dzierzgowski zagrał do Strzelińskiego, lecz uderzenie tego zawodnika odbija Kręt

22' Po akcji Dzierzgowskiego mamy rzut rożny

25' Po akcji gości groźny strzał głową Śnieżawskiego - ponad poprzeczką bramki

30' Po strzale Kozikowskiego odbita piłka od obrońcy i kolejny rzut rożny dla WARMII

33' Znów dobra sytuacja WARMII - Dzierzgowski oddał strzał ale Kręt wybił na rzut rożny

33' Po dośrodkowaniu łapie piłkę bramkarz MOTORU

34' Tym razem rzut rożny dla gości

35' Po dośrodkowaniu faul na naszym piłkarzu i rzut wolny dla WARMII

37'Rzut rożny dla WARMII po akcji Chylińskiego

38' Znów po dośrodkowaniu Strzelińskiego piłkę schwytał Kręt

41' Mieliśmy sporo szczęścia - bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Śnieżawski uderzając piłkę z bliska ponad poprzeczką

44' Za faul na Dzierzgowskim ukarany żółtą kartką został Ksiuk

45' Z rzutu wolnego ładnie strzelał Kozikowski, ale piłka minimalnie ominęła słupek bramki MOTORU

45' Koniec pierwszej połowy. Goście prowadzą 1:0.

46' Drugą połowę rozpoczęła WARMIA

47' Znakomitą okazję dla naszego zespołu marnuje Sypytkowski źle strzelając z pola karnego po podaniu i akcji Dzierzgowskiego

48' W odpowiedzi sytuację marnują goście - po podaniu Śnieżawskiego Jabłonowski z bliska strzela wysoko ponad poprzeczką

49' Kolejny dobry atak WARMII - dośrodkowanie Kamila Randzio i "główka" Strzelińskiego, ale broni Kręt

53' Dośrodkowanie Kamila Randzio i znów łapie piłkę Kręt

57' Po dobrym dośrodkowaniu Strzelińskiego mamy rzut rożny

57' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia do Kamila Randzio ale jego strzał mija bramkę Kręta

60' Rzut rożny dla gości

61' Po dośrodkowaniu i lekkim zamieszaniu w polu karnym piłka w rękach Gieniusza

61' Opuszcza boiska Remiszewski którego zmienia Klein

61' Rzut rożny dla WARMII - bardzo nieudane dośrodkowanie Sypytkowskiego

68'Piękny strzał Kozikowskiego broni Kręt

70' 0:2.Fatalny błąd Sypytkowskiego, który najpierw odebrał piłkę by za chwilę w dziecinny sposób ją stracić. Strzał Narojczyka odbija Gieniusz a Jabłonowski z bliska pewnie trafia do siatki.

72' Za Sypytkowskiego na boisko wchodzi Daniel Tuzinowski

77' Znakomita szansa WARMII - po dośrodkowaniu Strzelińskiego piłka trafia w słupek, odbija się w pole karne ale nikomu z naszych piłkarzy nie udało się jej skierować do bramki!

78' Śmigielski wchodzi za Nowińskiego

83' Rzut rożny dla MOTORU

84' Po chwili kolejny korner dla gości

84' Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

87' Za Narojczyka wchodzi na boisko Łukasz Lewalski

89' Sędzia ukarał za faul Marcina Arciszewskiego

90' Za Jabłonowskiego wchodzi Szulc

90' Za Kamila Randzio wszedł na boisko Patryk Olszyński

90'+ 3' Po faulu na Dzierzgowskim rzut wolny dla WARMII z 18 metrów na wprost bramki MOTORU

90'+ 3' Bardzo niecelny strzał Strzelińskiego

90'+ 4' Koniec meczu - przegrywamy 0:2. :(

Autor: Janusz Szumowski

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-18-118-32-213.us-east-2.compute.amazonaws.com