37
41
Nie dali rady lideowi
2014-05-08 09:19:33

Nie udało się piłkarzom WARMII Grajewo podtrzymać wiosennej passy zwycięstw nad zespołami z pierwszej trójki tabeli. Po wyjazdowych wygranych z PŁOMIENIEM Ełk i STARTEM Działdowo w sobotę przed własną publicznością grajewianie przegrali z liderem rozgrywek SOKOŁEM Ostróda 0:2. O przegranej zadecydowały błędy w obronie naszego zespołu i bardziej dojrzała gra gości.

Mecz rozpoczął się od kilku ofensywnych akcji zespołu z Ostródy, ale pierwszą znakomitą okazję bramkową miała WARMIA – w 15 minucie po świetnej „główce” Marcina Arciszewskiego bramkarz gości kapitalną interwencją uratował SOKOŁA przed utratą gola. Niestety, osiem minut później błąd naszych obrońców bezlitośnie wykorzystał znany grajewskim kibicom z występów w WARMII Wojciech Figurski, który z bliska pokonał Gieniusza. Goście mogli podwyższyć wynik meczu w 38 minucie, ale znakomicie zachował się bramkarz WARMII. Grajewianie również mieli swoje okazje, głównie za sprawą Pawła Górskiego, który w 35 i 42 minucie miał okazje strzelić gola.

Kto wie, jakby potoczył się mecz, gdyby tuż po przerwie stuprocentową okazję do zdobycia bramki wykorzystał Sypytkowski – jego strzał z pola karnego był jednak zbyt anemiczny, by zaskoczyć Sikorę. WARMIA ambitnie próbowała odrobić straty i walczyła jak równy z równym z liderem ligi, ale w 74 minucie Smyt po błędzie naszej obrony podwyższył wynik na 2:0 dla gości i SOKÓŁ … odfrunął gospodarzom. Pomimo tego w końcówce meczu WARMIA atakowała i przeważała. Niestety, nie udało się zdobyć choćby honorowego gola i pomimo niezłej gry przegraliśmy ten mecz.

Teraz przed grajewskim zespołem dwa arcytrudne i kolosalnie ważne spotkania wyjazdowe – w sobotę 10 maja w Szczuczynie z WISSĄ i 18 maja w niedzielę w Kętrzynie z GRANICĄ. Oba zespoły jeszcze bardziej niż WARMIA zagrożone spadkiem do IV ligi na pewno liczą na zwycięstwa. To będzie dla WARMII prawdziwe „być albo nie być” i wydaje się, że od wyników tych właśnie dwóch meczów będzie zależał los naszego zespołu w III lidze.

Trener Leszek Zawadzki po meczu dla portalu bialystok.sport.pl powiedział:

„ Sokół nie miał przygniatającej przewagi. W pierwszej połowie wykorzystał jedną okazję i objął prowadzenie. Drugiego gola straciliśmy po rzucie wolnym i strzale głową. Wtedy drużyna z Ostródy prowadząc 2:0 poczuła luz i już naprawdę dobrze wyglądała. My graliśmy ambitnie, ale za dużo było niedokładności. Generalnie Sokół pokazał, że zasługuje na pierwsze miejsce w tabeli.”

Zapis relacji z meczu z SOKOŁEM:

1' Rozpoczyna WARMIA

2' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu wybija piłkę poza swoje pole karne Szostek

4' Teraz rzut rożny dla SOKOŁA - szybko odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu

9' Groźnie pod naszą bramką - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niemal z końcowej linii boiska zamieszanie pod bramką Gieniusza, ale nasi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo

9' Słowicki z lewej strony pola karnego ograł naszych obrońców i podał wzdłuż bramki, ale na nasze szczęście nikt z jego kolegów nie doszedł do podania

14' Dzierzgowski wywalczył drugi rzut rożny dla naszego zespołu

15' Sypytkowski dośrodkowuje i kapitalnie strzela głową Arciszewski, ale Sikora instynktownie i może trochę przypadkowo wybija piłkę z bramki! To była doskonała sytuacja WARMII

15' Kolejny korner dla gospodarzy - tym razem dość szybko tracimy piłkę po dośrodkowaniu

21' Będzie groźnie - sędzia dyktuje rzut wolny dla SOKOŁA za kontrowersyjny faul naszego zawodnika 18 metrów od bramki

22' Dośrodkowanie Płoszczuka i Domurat wybija piłkę głową poza nasze pole karne

23' Dzierzgowski szturmuje bramkę gości, ale przewraca się przed polem karnym i traci piłkę

23' GOL dla SOKOŁA. 0:1 Wojciech Figurski. Przerzut piłki z lewej strony boiska, po którym błąd popełniają nasi obrońcy, Płoszczukowi udało się opanować ją przy samej linii końcowej, podał do środka a Figurski z bliska pokonał Gieniusza, Przegrywamy 0:1. :(

27' Niezrozumiała decyzja arbitra - Dzierzgowski faulowany przez obrońcę SOKOŁA ale sędzia dopatrzył się przewinienia naszego napastnika

30' Żółta kartka dla Kowalskiego za faul na naszym zawodniku

33' Rzut rożny dla WARMII - znów Sypytkowski, główka Arciszewskiego po której piłka odbija się od obrońcy gości i łapie ją Sikora

33' Żółta kartka za faul dla Piotra Chylińskiego

34' Rzut rożny dla SOKOŁA - po dośrodkowaniu bardzo niecelny strzał Podhorodeckiego

35' Ładna akcja WARMII - strzał Pawła Górskiego z 20 metrów jest mocny ale niecelny

37' Znów groźnie pod bramką SOKOŁA - strzał Górskiego, piłka po rykoszecie od obrońcy gości wpada w ręce Sikory

38' Doskonała okazja gości - najpierw Płoszczuk a po chwili Figurski byli blisko zdobycia bramki, ale Gieniusz kapitalnie ratuje nasz zespół

39' Dzierzgowski faulowany w polu karnym SOKOŁA - nie ma rzutu karnego, sędzia każe grać dalej....

42' Ładna akcja WARMII - Dzierzgowski powalczył o piłkę przy końcowej linii, po czym podał do Górskiego a ten z trudnej pozycji strzelił obok bramki

45' Koniec pierwszej części meczu. Po dobrej grze niestety przegrywamy 0:1 z liderującym w tabeli SOKOŁEM Ostróda

46' Drugą połowę rozpoczynają goście

47' Ależ okazję miał teraz Sypytkowski! Jego strzał z pola karnego wyłapał jednak Sikora

48' Będzie rzut wolny pośredni dla WARMII z pola karnego zespołu gości po przewinieniu bramkarza SOKOŁA

49' Strzał Arciszewskiego trafia w mur obrońców a po chwili Chyliński również trafia w obrońcę gości

51' Rzut wolny dla SOKOŁA z 20 metrów od naszej bramki - strzał Sędrowskiego i piłka ... przelatuje nad siatką do wyłapywania piłek po czym ląduje na ulicy

55' Ostre starcie na boisku - faulowany Dzierzgowski. Obaj zawodnicy leżą na murawie. Żółta kartka dla Burcharta, który na ramionach kolegów kontuzjowany opuszcza boisko

57' Żółta kartka dla Arciszewskiego za krytykę pracy arbitra

59' Zmiana w SOKOLE - za Burcharta wchodzi Nawotka

62' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Tuzinowski

63' Zmiana w SOKOLE - za Płoszczuka wchodzi Piceluk

67' Od kilku minut mecz toczy się w środkowej strefie boiska

68' Dobra akcja Dzierzgowskiego, który dośrodkował z prawej strony pola karnego, ale niestety żaden z naszych piłkarzy nie sięgnął piłki

71' Znów niezła akcja naszych piłkarzy, ale Dzierzgowski zbyt mocno podał piłkę Sypytkowskiemu i złapał ją bramkarz SOKOŁA

72' Niemal każda akcja jest przerywana gwizdkiem przez sędziego - przed chwilą goście reklamowali zagranie ręką w polu karnym Kozikowskiego, ale sędzia nakazał dalszą grę

74' GOL dla SOKOŁA. 0:2 Kamil Smyt. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska trafia na głowę Kamila Smyta, który słabo pilnowany przez naszych obrońców podwyższa rezultat na 2:0 dla gości. :(

76' Świetna okazja WARMII - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zamieszanie w polu karnym SOKOŁA, piłka trafia do Wojciecha Koszczuka, który z kilku metrów nie trafia dobrze w piłkę i nadal jest 0:2 :(

78' Adam Lekenta zmienia Piotra Chylińskiego

80' Świetny strzał Pawła Sypytkowskiego z 30 metrów broni Sikora!

81' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi Mikucki

82' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka w rękach Sikory

85' Zmiana w SOKOLE - za Szostka wchodzi Kozioł

90' 5 minut dolicza sędzia Małaszewski do regulaminowego czasu spotkania

90' + 1' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu łapie piłkę Sikora

90' + 1' Zmiana w SOKOLE - za Smyta wchodzi Paweł Śnieżawski

90' + 3' Figurski miał okazję po podaniu Słowickiego, ale zbyt lekki strzał głową broni Gieniusz

90' + 5' Koniec meczu - przegrywamy 0:2 po niezłej grze z liderem III ligi.