Poniedziałek
25 listopad 2024


Imieniny:

Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Poniedziałek

° °
Wtorek
Środa
Czy w Grajwie odczuwalny jest smog
Kursy Średnie:
EUR4,1923
USD3,7625
CHF4,0097
GBP5,891
 
źródło NBP.pl
Lotto
16-01-18
4
5
15
21
24
27
2
7
16
27
36
49
Multi2
12-01-18
4
8
14
16
20
21
25
30
31
37
39
42
44
54
57
58
65
71
72
78
Plus: 65
Multi2
12-01-18
3
15
17
18
22
26
30
34
36
37
55
57
58
61
63
65
67
68
73
74
Plus: 65
Mini
16-01-18
28
31
32
37
41
Co zrobili i z czego są zadowoleni radni
2014-11-04 20:27:55

VI kadencja Rady Miasta Grajewa 2010-2014 przeszła do historii. Jak minęła ta kadencja i jakie korzyści przyniosła mieszkańcom. Postanowiliśmy zapytać radnych, co udało im się zrobić z czego są zadowoleni? Oto co nam odpowiedzieli.


Antropik Elżbieta

- budowa basenu;
- realizacja uchwały Studium Zagospodarowania Przestrzennego tj. Realizacja strefy przemysłowej (infrastruktura i nawierzchnia ul. Proletariackiej)
- budowa budynku komunalnego;
- wspierania przedsiębiorczości lokalnej poprzez ulgi w podatku;
- inspiracja i wspieranie na rzecz kultury i sportu (wspieranie stowarzyszeń, lokalizacja urządzeń sportowych i rehabilitacyjnych przy szkole nr 4
- spełnienie oczekiwań środowiska lokalnego w temacie placu zabaw przy wybudowanego przy szkole nr 4;
- budowa targowicy;
- oświetlenie ulicy Skośnej od strony szkoły nr 4;
Modernizacja ulicy Szpitalnej (wykonanie deszczówki, oświetlenia i modernizacja nawierzchni);
- wykonanie parkinu przy przedszkolu nr 6;
- budowa nowego cmentarza komunalnego.

Babul Tomasz

- parking przy bloku 71,72;
- droga dojazdowa oświetlenie do bloków 63a, 71,72,73 na Osiedlu Południe.

Bednarko Maciej

Wykonując mandat radnego starałem się rzetelnie reprezentować interesy mieszkańców i działać dla dobra miasta. Popierałem wszystkie inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia oraz starać się w rozwiązywaniu problemów. Osobiście w szczególności zawsze interesowały mnie tematy związane z oświatą, kulturą, pomocą społeczną, sportem oraz działalnością organizacji pozarządowych. Jestem zadowolony z faktu uchwalenia przez Radę Miasta programów osłonowych dla rodzin wielodzietnych oraz osób starszych. Będę w dalszym stopniu wspierać działania mające na celu: rozbudowę infrastruktury sportowej, zwiększenie możliwości przyznawania dotacji dla organizacji pozarządowych oraz  wprowadzanie nowych programów osłonowych dla mieszkańców znajdujących się w trudnej materialnej.


Chrostowski Antoni

Zadowolony jestem ze wszystkich inwestycji, które wspólnie z radą i z Panami: Burmistrzem i zastępcą burmistrza udało się zrealizować m.in. Budowę basenu, nawierzchni ulic, budowę lodowiska kanalizacji i wodociągów i wielu innych. Jestem zadowolony również z poprawy bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły przy przejściu na ul. Piłsudskiego przez zatrudnienie osoby przeprowadzającej.

Cebeliński Tomasz

Za swoje największe sukcesy, jako radnego w trakcie bieżącej kadencji uważam:
1) Dzięki moim staraniom słowo: inwestor nabrało szczególnego znaczenia, uwagi i zainteresowania;
2) Zmieniłem w istotny sposób jakość komunikowania się UM z podmiotami w charakterze inwestora, oferta inwestycyjna miasta nabrała realnego kształtu;
3) Jestem autorem 13 działań (sposobów) na efektywną promocję uchwały de minimis;
4) Jestem autorem niewykorzystanej modyfikacji strony: inwestycje.um.grajewo.pl polegającej na wprowadzeniu zakładki KAPITAŁ KADR – gotowego wsparcia kadrowego, które wzmacnia wybór lokalizacji Grajewa w potencjalnej inwestycji;
5) Jestem autorem pojęcia: inwestor wewnętrzny (obecni na lokalnym rynku przedsiębiorcy) jako najważniejszego inwestora i pracodawcy;
6) Jestem inicjatorem likwidacji starych „witaczy”, a także wielokrotnie zwracałem uwagę na konieczność zmiany ich estetyki (są już nowe);
7) Współtworzyłem uchwałę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego – członek zespołu roboczego;
8) Jestem współautorem projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego – Budowa oświetlenia ul. ks. Jerzego Popiełuszki;
9) Nie uległem postawie konformistycznej i głosowałem PRZECIW w sprawach:
• Obniżki dodatku motywacyjnego nauczycieli – przeciw,
• Połączenia szkół w zespoły – przeciw,
• Budowy kontenerów dla ubogich (z zaległościami czynszowymi) mieszkańców Grajewa – przeciw,
• Budowy basenu – przeciw,
• Przekształcenia ZWIK w sp. z o.o. – przeciw,
• Likwidacji STRAŻY MIEJSKIEJ – przeciw,
10) Przedstawiłem konstruktywne propozycje wykorzystania 29.000 tys. wydatkowanych na Galę Boksu (nie tylko krytykuję, również proponuję),
11) Głośno wyrażałem sprzeciw wobec nieracjonalnych wydatków z budżetu miasta, w tym:
• Imprezie „Najazd Szwedów”: spektakl historyczny za 48.000,00 zł,
• Wydatkom na Galę Boksu,
• Sylwester przed UM,
• 100.000,00 zł na wydatki typu:CATERING,
12) Jestem współinicjatorem Społecznego Komitetu Wspierania Budowy Obwodnicy Grajewa,
13) Brałem aktywny udział w blokadzie drogi krajowej nr 61 i marszu protestacyjnym,
14) Stawiałem pytania, często trudne w udzieleniu odpowiedzi:
• W sprawie audytu w MDK jako „straszaka”,
• W sprawie nauczycieli,
• W sprawie sporów mieszkańców miasta z UM,
• W sprawie sporów dotyczących zatrudnienia pracowników i trybu zwolnienia przez UM lub jego jednostki.
15) Przeprowadziłem 23 dyżury radnego.
16) Przeprowadziłem 30 interwencji na prośbę mieszkańców bezpośrednio w jednostkach miejskich lub w UM.
17) Świadomie i w zgodzie z własnym sumieniem wręczałem w czasie Sesji RM podziękowanie za wieloletnią pracę Panu Edwardowi Szabatowi.
18) Wspólnie z Radną Elżbietą Antropik (oraz grupą Radnych z Klubu SŁUŻBA MIASTU) wprowadziliśmy do budżetu (do WPI) zadanie os. Południe – budowa parkingu na Południe 3; obecnie jako budowa parkingu przy PM Nr 6.
19) Nigdy przedtem (tzn. przed rokiem 2010) nie przeprowadziłem tylu rozmów dotyczących sytuacji mieszkańców Grajewa, w tym: np. stanu lokali socjalnych, które oferuje ZADM do zamieszkania matce z dwójką dzieci; zachowania przedstawicieli „władzy”; form nacisku na pograniczu mobingu, itp.
20) Byłem członkiem zespołu roboczego ds. gospodarki odpadami.
21) Przeprowadziłem akcję DŁUG MIASTA wywieszając jego wartość 22.231.600 na ścianie Sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Curyło Grzegorz Robert

Za sprawą decyzji Państwa Radnych pełniłem funkcję Przewodniczącego. To w znacznym stopniu określiło moje obowiązki i ukierunkowało działania. Starałem się przewodniczyć pracom Rady w sposób optymalny, regularnie i bez zwłoki podejmując wymagane działania. Myślę, że udało mi się prowadzić sesje tak, by nie przekroczyły one granicy obrad poważnego gremium, chociaż dość często towarzyszyły im spore emocje i polemiczne dyskusje. Z niepokojem obserwowałem polaryzację poglądów w Radzie. Jestem przekonany, że mimo wszystko Rada wypełniała w minionej kadencji te obowiązki, jakie nakłada na nią ustawa o samorządzie gminnym.
Często kontaktowałem się z mieszkańcami Grajewa w trakcie pełnionych dyżurów i poza nimi. W poruszonych przez rozmówców sprawach podejmowałem działania, by zgłoszone problemy rozwiązać. Nie brakowało w tym zakresie sukcesów.
Jako przewodniczący Rady reprezentowałem samorząd na dziesiątkach spotkań, konferencji i uroczystości. W moim przekonaniu, czyniłem to godnie, dbając o dobry wizerunek naszego samorządu.
Wśród sukcesów wymieniam upublicznienie przebiegu obrad sesji poprzez ich nagrywanie oraz znalezienie zrozumienia wśród dostatecznej liczby Państwa Radnych dla przekazania dotacji do MDK celem zakupu projektora cyfrowego. Głosowałem za realizacją wielu potrzebnych inwestycji z białym Orlikiem, budową bloku komunalnego i nowego targowiska na czele. Cieszę się z budowy pływalni miejskiej, chociaż procedury przetargowe i wartość inwestycji pozostają dla mnie ciągle zagadką. Mam nadzieję, że funkcjonowanie basenu przyniesie mieszkańcom Grajewa korzyści.
We wszystkich działaniach kierowałem się kryteriami merytorycznymi, postępując w zgodzie z uniwersalnymi wartościami etycznymi. Nie wstydzę się tego, co zrobiłem podczas minionej kadencji, ale nie chcę siebie oceniać.
Życzę mieszkańcom Grajewa dobrego wyboru władz samorządowych na VII kadencję. Dziękuję tym osobom, z którymi przyszło mi współpracować. Wszystkich pozdrawiam.

Gontarska Barbara

Dużym osiągnięciem Burmistrza Miasta Grajewo i radnych VI kadencji jest pozyskanie środków zewnętrznych na budowę basenu i muzeum mleka. W latach 2010-2014 zrealizowano szereg inwestycji, m.in: blok komunalny, targowica miejska, place zabaw itd. Dzięki moim staraniom wykonano oznakowanie nazw ulic w części miasta tzw Osiedla Północ, wykonano nawierzchnię ulicy Orzeszkowej, zmodernizowano przepust wodny w ul 23 stycznia, w 2014 wykonano dokumentację projektową na budowę ulicy Reymonta i Norwida.

Gutowska Marta

Mam zaszczyt sprawować funkcje Radnej Miasta Grajewo od 28.11.2013r., gdzie w ciągu ostatniego roku udało się wiele osiągnąć z zakresu:
- rozszerzenia prawa mieszkańców (30.12.2013r. projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Miasta Grajewo oraz wprowadzenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej- rozpatrzone pozytywnie),
- rozbudowy infrastruktury (23.12.2013r.propozycja do projektu budżetu miasta Grajewo na rok 2014 (budowa oświetlenia na ul. Lawendowej)- rozpatrzone pozytywnie)
- oraz poprawy bezpieczeństwa na osiedlowych drogach (01.08.2014r. wniosek o montaż progu zwalniającego na ul. Sadowej- rozpatrzony pozytywnie).

Zarówno nasze osiedle jak i miasto ciągle potrzebuje pozytywnych zmian zarówno w sferze prawodawstwa jak i szeroko rozumianych inwestycji wpływających na codzienne życie mieszkańców. Doświadczenie zdobyte w RM, kilkunastoletnia praca na stanowisku kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wyższe wykształcenie w zakresie finansów i administracji publicznej jest gwarancją rzetelności w wykonywaniu mandatu radnego.

Mam nadzieję, że w tegorocznych wyborach również zdobędę Państwa zaufanie i nadal będę reprezentowała nasze sprawy w Radzie Miasta Grajewo.

Jamrozy Krzysztof

- Pomoc DE MINIMIS
- Karta dużej rodziny
- Nagrywanie sesji rady miasta
- Wprowadzeni budżetu obywatelskiego
- Skuteczne lobbowanie u władz województwa na rzecz budowy basenu i dotacji na powstanie terenów inwestycyjnych
- Powstanie żłobka
Niższe diety radnych, teraz wysokość diet jest precyzyjnie określana w uchwale i nie zależy od płacy minimalnej
- Zmiana historycznej tablicy na Os. Broniewskiego
- Obniżenie krawężników na ul Piłsudskiego, Kolejowej i Konopskiej
Ulice i oświetlenie, mieszkańcy ulicy Sportowej i E. Orzeszkowej doczekali się utwardzonej nawierzchni a ul. Lawendowa wkrótce zyska oświetlenie
- Bonifikaty przy wykupie mieszkań komunalnych Nadanie parkowi przy ul Strażackiej nazwy Parku Wolności

Jagielska Henryka

Jestem aktywną radną. Zabiegając o interesy Os. "Alternatywy" brałam czynny udział w posiedzeniach Rady Miasta. Uczestniczyłam w licznych zebraniach zespołów i komisji zajmujących się inwestycjami drogowymi, obroną praw pracowniczych i służbą zdrowia. Dzięki moim staraniom udało się zrealizować:
budowę zjazdów i parkingów przy blokach TBS na Os. Południe remont ulicy Szpitalnej odzyskanie zabiegów fizjoterapii w Szpitalu Grajewskim przy wsparciu kadry pracowniczej oraz posłów PiS obrona ZwiK przed przekształceniem w spółkę Byłam zaangażowana w pracę Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego zgłosiłam projekt obejmujący budowę miejsc parkingowych na Os. "Alternatywy". W dalszym ciągu pragnę reprezentować Państwa interesy. Jestem przeciwna przekształceniu zakładów budżetowych w spółki. Zamierzam lobbować o tworzenie nowych miejsc pracy, po przez tworzenie korzystnych warunków dla inwestorów.

Jankowski Adam

INFORMACJA PUBLICZNA
Nagrywanie sesji rady miasta - byłem autorem uchwały zmieniającej statut miasta. Od 3 lat setki grajewian śledzi na bieżąco dyskusje i głosowania swoich przedstawicieli. Biuletyn Informacji Publicznej spełnia wymogi ustawy - w skutek mojej interwencji w BIP dostępne są podstawowe informacje o majątku i finansach Grajewa, statut miasta, statuty jednostek miejskich, wyniki kontroli, miejskie programy, strategie i miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

BEZPIECZEŃSTWO
Rozbiórka budynku przy ul. Bocznej 3 - ponad 20 mieszkańców ulicy poparło mój wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie nakazu rozbiórki zagrożonego zawaleniem obiektu.
Wycinka uschłego drzewa - na prośbę mieszkańców interweniowałem ws. drzewa na ul. Konopskiej, które stanowiło zagrożenie dla życia przechodniów.
Znaki STOP i ciągła linia bezwzględnego zatrzymania się - na skrzyżowaniach ulic Bocznej/Sadowej, Bema/Dąbrowskiego, Zielonej/Koszarowej pojawiło się nowe oznakowanie i linie poziome.
Obniżone krawężniki - na mój wniosek obniżono krawężniki na przejściach dla pieszych na ulicach: Piłsudskiego, Konopskiej (w 2 miejscach), Kolejowej i Szkolnej.
Lepiej oznakowane przejście na ul. Piłsudskiego (k/Poczty Polskiej) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozytywnie odniosła się do mojej prośby zastosowania na przejściu znaku D-6 na fluorescencyjnym tle.

INFRASTRUKTURA
Budowa nawierzchni ul. Sportowej - na początku kadencji skupiłem uwagę burmistrza i radnych na znaczeniu ul. Sportowej dla mieszkańców osiedla Szkolna i M. Konopnickiej. Od 2012 r. realizowane są kolejne etapy budowy drogi.
Lampy na ul. Lawendowej - dzięki skutecznej współpracy z mieszkańcami ulicy w 2014 roku rozwiązaliśmy problem braku oświetlenia na Lawendowej.
Dokumentacja techniczna dla ulic Łąkowej, Działkowej, Stefczyka, Konopskiej i Kwiatowej - podjąłem kilka interwencji w tym zakresie. W 2013 r. miasto opracowało dokumentację, która jest podstawą do dalszych działań inwestycyjnych. Budowa odwodnienia i nawierzchni ul. Orzeszkowej - zaangażowałem się w pomoc mieszkańcom nękanym wiosennymi i podeszczowymi podtopieniami. W 2013 r. ulica zyskała burzówkę i nawierzchnię.

Ponadto na mój wniosek:
- przedłużono wodociąg w ul. Partyzantów,
- naprawiono wjazd na ul. Rtm Konopki,
- udrożniono rowy melioracyjne wzdłuż ul. Działkowej,
- podjęto prace nad przebudową linii energetycznej na ul. Wilczewo.

RADNY BLIŻEJ MIESZKAŃCA
Własna strona internetowa - przez 4 lata na bieżąco informowałem o moich działaniach. Na własnej witrynie i stronie oficjalnej Grajewa udostępniłem numer telefonu i adres e-mail do stałej korespondencji i kontaktu z moją osobą. Napisałem 502 artykuły o Grajewie.
Niższe diety - jestem autorem uchwały zmieniającej zasady wyliczania diet radnych. Od 1 stycznia 2012 r. wysokość diety jest precyzyjnie określona w uchwale, a nie jak wcześniej, wyliczana na podstawie rosnącej płacy minimalnej.

ESTETYKA
Likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci - skutecznie interweniowałem w sprawie zalegających śmieci na ul. Dwornej, Gen. Dąbrowskiego, Żeromskiego i Słonecznej.
Likwidacja zardzewiałych ścian na ul. Szkolnej - do końca roku PKP zlikwiduje stare stalowe ścianki naprzeciwko ogrodzenia cmentarnego.

PAMIĄTKOWA TABLICA - doprowadziłem do zmiany napisu na tablicy pamiątkowej przy ulicy Konstytucji 3 Maja.

ŻŁOBEK - na mój wniosek władze miasta przystąpiły do rządowego konkursu wspierania projektów rozwoju instytucji opieki na dziećmi do lat 3.

BUDŻET OBYWATELSKI - byłem reprezentantem projektodawców uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego dla Grajewa 2014 r.

Ponadto byłem autorem projektów uchwał w sprawie:
- nadania nazwy Park Wolności,
- ustalenia opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych,
- określenia warunków udzielania bonifikat i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży nieruchomości jako lokalu mieszkalnego,
- tworzyłem uzasadnienie do projektu uchwały ws. zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje w ramach pomocy de minimis.

Januszko Anna

Praca w radzie miasta uczy pokory i mnie też nauczyła, że osiągnięcia są wspólną sprawą wszystkich jej członków. A co wspólnie zrobiliśmy wszyscy widzą i tak powinno pozostać. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję za wspólną pracę i wspólne działania wszystkim członkom Rady Miasta obecnej kadencji

Konopka Jarosław

Pomoc mediacyjna w rozwiązywaniu wielu sporów i skarg w tym na przykład dot. Klubu seniora. Pomoc w doposażeniu gabinetu okulistycznego szpitala ogólnego w Grajewie zorganizowanie opieki przedszkolnej dla dzieci niepełnosprawnych
pomoc w organizowaniu cyklicznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży
pomoc w realizacji różnych projektów celowych w tym: - przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców powiatu grajewskiego, aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo z miasta Grajewa i gm. Szczuczyn.


Maleszewski Wojciech Dariusz

Wspieranie spraw przedsiębiorców z Grajewa, zwłaszcza przewoźników.
Budowanie pozytywnego obrazu Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekpol" wśród samorządowców i mieszkańców miasta. Lobbowanie za stworzeniem podstrefy SSSE w Grajewie i za jak największym udziałem w tej inicjatywie grajewskich przedsiębiorców.


Mołczanowski Marek

Każda inwestycja zrealizowana w ciągu minionej kadencji sprawiała mi, jako Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Grajewo, dużą satysfakcję. Ze szczególnym zadowoleniem przyjąłem inicjatywę Klubu Radnych "Służba Miastu" dotyczącą przesunięcia środków budżetowych na zakup kinowego projektora cyfrowego do Miejskiego Domu Kultury. Dzięki temu posunięciu kino w Grajewie może znowu normalnie funkcjonować, oferując mieszkańcom najaktualniejszy repertuar filmowy.

Purzeczko Krzysztof

1.Naprawa chodnika ul. Sportowa- interpelacja
2.Usunięcie śmieci z posesji na ul. Piłsudskiego-interpelacja
3.Ujawnienie działań inkasenta na targowicy, który przywłaszczał utarg z targowicy
4.Wycinka drzew i krzewów w pasie drogowym ul. Architektów
5.Wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Geodetów
6.Rozbudowa oświetlenia ulicznego ul. Geodetów
7.Usunięcie ziemi i krzewów z chodników ul. Przemysłowej przez Starostwo Powiatowe
8.Budowa instalacji kanalizacyjnej w ul. Przemysłowej
9.Budowa ul. Proletariackiej z pełnym uzbrojeniem terenu
10.Budowa ul. Sportowej
11.Budowa oświetlenia w ul. Architektów
12.Przebudowa ul. Przemysłowej (nawierzchnia dofinansowanie UM, chodniki w ramach inwestycji)
13. łączenie szkół w zespoły
14. Likwidacja straży miejskiej
ponadto złożyłem kilka zapytań i interpelacji w różnych sprawach, oraz popierałem i pomagałem w zatwierdzeniu inwestycji na terenie całego miasta jak:(BASEN, Instalacje solarne, budowa budynku komunalnego i wiele innych.

Sarnacki Jarosław

Rozpoczęcie budowy basenu. Mimo skomplikowanej, a wręcz skłóconej rady miasta udało się uchwalić połączenie szkół i rozwiązać straż miejską.
Duży plus tej kadencji to bogata oferta multimedialna i sportowa.
Dużo inwestycji, cieszą nawet takie małe jak np: Przekopka.
Jeden minus to brak porozumienia w sprawie obniżenia diet

Siwik – Karwowska Agnieszka

- karta dużej rodziny
- zwiększenie bonifikaty przy wykupie mieszkań
- projekt budżetu obywatelskiego
- obniżenie diet radnym
- budowa bloku komunalnego na Osiedlu Południe
- pomoc przedsiębiorcom -uchwała de minimis
- remont schodów na Os. Broniewskiego
- jawność obrad sesji


Stefańska Monika

Za największe sukcesy, jako radnej w trakcie bieżącej kadencji, uważam:
1. Złożenie pierwszej interpelacji dnia 27.01.2011 r. dotyczącej utworzenia nowego oddziału żłobka. W trakcie bieżącej kadencji wielokrotnie na obradach sesji podnosiłam tą kwestię uczulając tym samym radnych i władze miasta na istniejący problem. W 2013 roku dzięki udziale Miasta Grajewo w konkursie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pt. "Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego", w ramach Działania 1.5 Programu Kapitał Ludzki, został złożony wniosek który rozpatrzono pozytywnie. Nowy oddział żłobkowy powstanie we wrześniu 2014r.
2. Udrożnienie rowu melioracyjnego w okolicy ul. Wierzbowej. Czynny udział w spotkaniach Miejskiej Spółki Wodnej. Interpelacja z dnia 27.04.2011r. – wykonanie rok 2011/2012.
3. Zorganizowanie dnia dziecka w Grajewskiej Izbie Historycznej. Dzieci w grupie 50 osobowej mogły zapoznać się z historią Polski i naszego regionu oraz zapoznać się z eksponatami znajdującymi się w GIH. Wniosek z dnia 25.03.2011r – wykonanie 1.06.2011r.
4. Usunięcie wysepki pomiędzy dwoma parkingami i rozszerzenie istniejącego parkingu przy bloku nr 56 na ul. Szpitalnej. Interpelacja z dnia 27.02.2012r. – wykonanie podczas realizacji zadania „ Budowa nawierzchni i brakującej infrastruktury technicznej ulicy szpitalnej”.
5. Zimowa przycinka pielęgnacyjna w Parku Miejskim przy ul. Strażackiej. Usunięcie gniazd ptasich z terenów zieleni podyktowane względami bezpieczeństwa i sanitarnymi. Interpelacja z dnia 24.09.2012r. – wykonanie do 28.02.2013r.
6. Zorganizowanie przy współpracy z kilkoma radnymi paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin.
7. Wystąpienie z wnioskiem na sesji Rady Miasta o nazwanie imieniem Renaty Dudaryk – Randzio Turnieju Tańca Współczesnego.
8. Wkład i zaangażowanie w przygotowaniach do wydania płyty Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie.
9. W odpowiedzi na akcję „Szlachetnej paczki” zorganizowałam i przekazałam przy wsparciu ludzi dobrej woli paczkę świąteczną dla jednej z oczekujących rodzin. Dzięki tej przy otrzymałam wiele deklaracji, iż w tegorocznej zbiórce chętnie się zaangażują , abyśmy mogli pomóc nie tylko jednej rodzinie.
10. Promowanie i reprezentowanie Społecznego Komitetu Renowacji Grajewskiego Cmentarza w Grajewie. Organizowanie i przeprowadzenie wszystkich ” III zbiórek publicznych na renowację grajewskiego cmentarza parafialnego”.
11. Działam społecznie angażuje się w rozwój i życie kulturalne miasta. Wspieram akcje charytatywne. Promuje zdrowy styl życia poprzez aktywne uprawianie sportu oraz czynny udział w imprezach sportowych naszego miasta.
12. Wybór mojego projektu złożonego w Budżecie Obywatelskim ” Budowa placu zabaw w Parku Miejskim przy ulicy Strażackiej” który uzyskał 1607 głosów. Uroczyste otwarcie placu zabaw odbyło się 16.09.2014 r.
13. Wprowadzenie zadania pt. : Wykonanie dokumentacji oświetlenia na ul. Świerkowej. Interpelacja z dnia 27.12.2013r. – . zadanie wprowadzone większością głosów na sesji 29.09.2014r .
Staram się sumiennie sprawować mandat radnej Miasta. Jestem obecna na wszystkich sesjach Rady Miasta. Należę do komisji: Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, Ochrony Środowiska oraz Prawa i Porządku Publicznego oraz Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodziny . Wspierałam i angażowałam się w inwestycje i projekty uchwał min.:
inwestycję:
- Budowa nawierzchni jezdni i chodników na os. Przekopka.
- Przebudowa ul. Szpitalnej – nawierzchnia jezdni i chodników.
- Rozwój oferty turystycznej Miasta Grajewo poprzez inwestycję w budowę - infrastruktury turystyczno – rekreacyjno – sportowej.
- Budowa lodowiska sezonowego „ Biały Orlik”.
- Rozbudowa cmentarza komunalnego.
- Budowa budynku komunalnego.
- Przebudowa i rozbudowa części budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie na potrzeby edukacji przedszkolnej.
- Budowa placu zabaw przy SP nr 2 i SP nr 4.
- Przebudowa instalacji centralnego ogrzewania w SP Nr 4 w Grajewie .
- Budowa kompleksu boisk z zapleczem socjalnym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie.
- Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Geodetów.
- Budowa kanalizacji deszczowej w ulicach: Akacjowej, Jodłowej i Sosnowej.
- Modernizacja systemu ciepłowniczego Miasta Grajewo poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
- Poprawa dostępności do przemysłowej części Miasta Grajewo z sieci dróg krajowych-przebudowa ul. Robotniczej
- Budowa targowiska miejskiego przy ul. Dwornej.
- Budowa ul. Sportowej.
- Zwiększenie atrakcyjności Miasta Grajewo poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych Strefy Aktywności Gospodarczej w Grajewie przy ul. Proletariackiej – nawierzchnia i chodniki.
- Dojazd do budynków TBS (os. Południe 71,72) – nawierzchnia jezdni i chodników.
- Budowa przyłącza energetycznego do parku przy ul. Strażackiej .
- Budowa wodociągu w ul. Partyzantów.
- Siłownia w Parku Central.
- Pozyskanie energii odnawialnej słonecznej w Mieście Grajewo.
Projekty uchwalone przy współpracy z klubem radnych „ Porozumienie dla Grajewa”:
- Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Miasta Grajewo – dostępności do nagrań posiedzeń rady.
- Projekt uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na terenie Miasta Grajewo w ramach pomocy de minimis.
- Projekt uchwały w sprawie zasad przyznawania diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych radnych Rady Miasta Grajewo- wysokość diet radnych została kwotowo zapisana w uchwale i nie będzie już zależała od stale rosnącej płacy minimalnej.
Zamierzenie, którego nie udało mi się zrealizować to:
1. Wprowadzenie zadania inwestycyjnego „Budowy chodnika przy ul. Wierzbowej i Parkowej”, które miało poparcie prawie 100 mieszkańców miasta. Wniosek z dnia 22.08.2011r, 12.11.2012r., 28.10.2013r. – brak realizacji.
2. Organizacja Sesji i Komisji Rady Miasta w soboty, by były bardziej dostępne dla mieszkańców.
3. Wykonanie progu zwalniającego na ul. Strażackiej – otrzymałam, odpowiedź że zadanie te zostanie wykonane w 2015 r. w związku z brakiem funduszy .


Zalewska Halina

Wspólnie ze wszystkimi udało się w tej kadencji zrealizować wiele inwestycji miejskich a oto niektóre z nich:
- wybudowanie i dodanie do użytku budynku komunalnego
- trwa budowa basenu krytego i muzeum mleka
- wybudowanie i przeniesienie miejskiego targowiska
- wybudowanie kompleksu boisk przy szkole podstawowej nr 4
- wykonanie siłowni zewnętrznej, z której korzystają mieszkańcy
oddano do użytku żłobek
- przebudowano i wybudowano wiele ulic miejskich, między innymi: Szpitalna, H. Sawickiej, Kilińskiego, Braci Świackich Robotnicza.







Strona Główna  |  Redakcja  |  Polityka Prywatności  |  Paintball Grajewo i okolice  |  ZG Panel  |  Laureaci konkursów  |  Ogłoszenia  |  Katalog Firm  |  Partonat Medialny  |  Reklama  |  Kontakt
redakcja@zyciegrajewa.pl © Życie Grajewa 2011