37
41
Porażka Warmii w Elblągu
2015-03-18 18:09:04

Przez 80 minut dzielnie bronili się nasi piłkarze w sobotnim meczu z głównym kandydatem do drugoligowego awansu OLIMPIĄ Elbląg. Pomimo przewagi gospodarzy WARMIA miała szansę sprawić dużą niespodziankę. Niestety, grając ostatnie pół godziny spotkania w osłabieniu (po usunięciu z boiska Rafała Kozikowskiego w 57 minucie za drugą żółtą kartkę) nasi piłkarze stracili trzy bramki, z czego aż dwie padły w doliczonym przez sędziego czasie gry.

OLIMPIA przeważała od pierwszych minut meczu. W bramce WARMII cudów dokonywał Krzysztof Gieniusz. Gospodarze “bili głową w mur” a nasi piłkarze skutecznie się bronili. W drugiej połowie już po wspomnianym opuszczeniu boiska przez Kozikowskiego WARMIA po świetnym kontrataku miała znakomitą okazję do objęcia prowadzenia w tym meczu, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Damian Zubowski. W 82 minucie po błędzie Mikuckiego dośrodkowanie z prawej strony boiska kapitalnie wykorzystał Tomasz Tuttas i OLIMPIA wyszła na prowadzenie. Grajewianie pomimo gry w osłabionym składzie wcale nie rezygnowali ze zdobycia punktu. W 90 minucie po strzale Piotra Chylińskiego zagrał ręką w polu karnym gospodarzy Dawid Kubowicz, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia zawodnika gospodarzy. Nasi piłkarze postawili wszystko na jedną kartę, chcąc zdobyć wyrównującą bramkę i niestety - zostali skarceni przez gospodarzy, którzy po kontrataku zdobyli gola po trafieniu Kamila Piotrowskiego w doliczonym czasie gry. W trzeciej z doliczonych minut po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Jakub Bojas ustalając wynika meczu na 3:0 dla OLIMPII Elbląg.

Zapis relacji LIVE z meczu w Elblągu:

1' Rozpoczyna WARMIA

2' Od pierwszych minut trwa szturm gospodarzy na naszą bramkę

3' Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego za krytykę orzeczeń arbitra

3' Po rzucie wolnym z prawej strony boiska świetny strzał Pietronia doskonale broni Gieniusz

7' Gorąco pod naszą bramką - najpierw Gieniusz fantastycznie broni strzał Bojasa a za chwilę dobitka Pietronia minimalnie ponad naszą bramką

8' Dobra akcja WARMII - Sypytkowski przed polem karnym sfaulowany przez Kowalczyka

8' Rzut wolny wykonał Zubowski, ale jego wrzutkę przejęli obrońcy OLIMPII, po chwili Domurat niespodziewanie mógł zaskoczyć Tułowieckiego - to była dobra okazja WARMII

11' Strzał Szuprytowskiego znów świetnie broni Gieniusz. Oj, zdaje się, że nasz bramkarz będzie miał w tym meczu mnóstwo pracy

12' Znów gorąco pod naszą bramką - Gieniusz fenomenalnie broni strzał Szuprytowskiego i niestety doznaje urazu w zderzeniu ze słupkiem bramki :/

15' Po interwencji Krzysztofa Piekarskiego nasz bramkarz wraca do gry!

16' Pierwszy rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu wybija piłkę głową Wojciech Koszczuk

17' Mocny strzał Ressela z rzutu wolnego ponad bramką Gieniusza

19' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza WARMIA gra!" - od początku spotkania nasz zespół wspiera 20 osobowa kibiców WARMII!

25' Cudowny strzał Sokołowskiego i kolejna kapitalna interwencja Gieniusza!

25' Rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza własne pole karne

29' Żółta kartka dla Rafała Kozikowskiego

33' Brutalny faul Wengera na Matysiewiczu i żółta kartka dla zawodnika gospodarzy

34' Świetna okazja WARMII - po podaniu Sypytkowskiego był w polu karnym Górski, ale minął się z piłkę, która po chwili trafia do Zubowskiego, lecz strzał naszego zawodnika odbija się od nogi obrońcy OLIMPII i piłka opuszcza boisko. Mamy rzut rożny

34' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijają piłkę poza pole karne obrońcy OLIMPII

37' Z rzutu wolnego wrzucał piłkę w pole karne Sypytkowski, ale Tułowiecki nie miał problemu z jej złapaniem

41' Trzeci rzut rożny dla OLIMPII

42' Po dośrodkowaniu wybija piłkę głową Kozikowski

45' Sędzia Patryk Kępka doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45' + 2' Koniec pierwszej połowy, którą remisujemy bezbramkowo w jaskini lwa. Trzeba przyznać, że mieliśmy dużo szczęścia i.... Gieniusza w genialnej formie.

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze. W składzie OLIMPII dwie zmiany - za Sokołowskiego i Kuczkowskiego wchodzą Pietrewicz i Stępień

50' Gieniusz cudownie odbija strzał zawodnika OLIMPII

51' Sypytkowski był bliski pokonania... własnego bramkarza po dośrodkowaniu gospodarzy z lewej strony boiska

52' Rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu wybijamy pikę. Trwa desperacka obrona WARMII...

55' Zmiana w WARMII - za Koszczuka na boisku pojawia się Mikucki

56' Faul Kozikowskiego i druga żółta kartka dla Kozikowskiego

57' W konsekwencji drugiej żółtej kartki Rafał Kozikowski opuszcza boisko i ostatnie pół godziny meczu będziemy grać w osłabieniu

59' Bojas strzela głową ponad naszą bramką

60' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Kamil Randzio

64' Po ładnej akcji gospodarzy strzela Stępień, ale bardzo niecelnie

65' Zmiana w OLIMPII - za Ressela wchodzi Tomasz Tuttas

65' Żółta kartka dla Pietrewicza za faul na Zubowskim

68' W doskonałej sytuacji Szuprytowski strzela ponad bramką Gieniusza! Wciąż jest 0:0

69' Gieniusz cudownie broni strzał Stępnia

70' W doskonałej sytuacji był Zubowski, ale zbyt długo zwlekał z podaniem do doskonale ustawionego Sypytkowskiego i stracił piłkę! Powinniśmy strzelić gola!

72' Tuttas strzela ponad poprzeczką bramki WARMII

72' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Chyliński

74' Żółta kartka dla Matysiewicza i będzie groźnie - gospodarze mają rzut wolny z 18 metrów

75' Stępień strzela w mur złożony z naszych zawodników

77' Nasi kibice wspierają zespół dopingiem - WARMIA dzielnie broni się grając w osłabieniu

80' Jeszcze kwadrans regulaminowego czasu gry. Wytrzymajmy!

82' Gol dla OLIMPII. 1:0 Tomasz Tuttas. Akcja gospodarzy prawą stroną, faulowany był Marcin Mikucki, ale sędzia puścił grę, dośrodkowanie Szuprytowskiego i Tomasz Tuttas sprytnym strzałem pokonał doskonale broniącego dziś Gieniusza

83' Zmiana w WARMII - za Kacpra Jagłowskiego wchodzi Mateusz Cybulski

84' Zmiana w OLIMPII - Kopycki wchodzi Pietronia wchodzi Kopycki

87' Za brutalny faul na Chylińskim żółtą kartką ukarany został Bojas

89' Będzie rzut wolny dla WARMII z prawej strony boiska

90' Po rzucie wolnym odbita od obrońcy piłkę trafia do Chylińskiego, który strzela na bramkę OLIMPII. Obrońca gospodarzy ewidentnie zagrywa ręką ale sędzia nie dopatruje się przewinienia i gospodarze kontratakują

90' + 1' GOL dla OLIMPII. 2:0 Kamil Piotrowski.Kontratak OLIMPII i Piotrowski z bliska pokonuje Gieniusza

90' + 3' Rzut rożny dla OLIMPII

90' + 3' GOL dla OLIMPII. 3:0 Jakub Bojas. Po dośrodkowaniu Bojas zdobywa trzeciego gola dla OLIMPII.

90' + 4' Koniec meczu. Nie daliśmy obronić się grając w 10-tkę przed OLIMPIĄ Elbląg.

14.03.2015 Elbląg, Stadion Miejski

OLIMPIA Elbląg - WARMIA Grajewo 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Tuttas 82' , 2:0 Kamil Piotrowski 90' + 1', 3:0 Jakub Bojas 90' + 3'

OLIMPIA: 1.Tułowiecki - 25.Kowalczyk, 5.Wenger, 16.Kuczkowski (46' 13' Pietrewicz), 20.Ressel (65' 18.Tuttas) - 27.Szuprytowski, 24.Kubowicz, 11.Sokołowski (46' 10.Stępień), 19.Pietroń (84' 3.Kopycki) - 17.Bojas

REZERWA: 22.Wasiluk - 2.Maciążek, 3.Kopycki, 13.Pietrewicz, 18.Tuttas, 8.Wesołowski, 10.Stępień

WARMIA: 1.Gieniusz – 21.Lekenta, 3.Domurat, 6.Arciszewski, 15.Koszczuk (55' 4.Mikucki) - 7.Jagłowski (83' 13.Cybulski), 10.Kozikowski, 20.Matysiewicz, 13.P.Górski (Kpt) (60' 5.,Randzio), 16.Sypytkowski - 11.Zubowski (72' 9.Chyliński)

REZERWA: 52.Sobolewski - 19.Makowski, 4.Mikucki, 5.Randzio, 13.Cybulski, 9.Chyliński, 8.Gutowski

Sędzia: Patryk Kępka (Olsztyn)

Żółte kartki: Kowalczyk, Wenger, Pietrowicz, Bojas (OLIMPIA), Arciszewski, Kozikowski (dwie), Matysiewicz (WARMIA)

Czerwona kartka: Rafał Kozikowski 57' - w konsekwencji drugiej żółtej kartki